Metropolia BydgoskaBydgoszczSportLSK: Drugie zwycięstwo Pałacu!
Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław - ST (7)
28.10.2017 | 20:17

LSK: Drugie zwycięstwo Pałacu!

Drugie zwycięstwo siatkarek Pałacu w Lidze Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Siatkarki Pałacu wygrały drugi mecz. Po trzech kolejkach mają na koncie siedem punktów

Znakomity start sezonu w wykonaniu siatkarek Pałacu Bydgoszcz! W 3. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet, podopieczne Piotra Makowskiego wygrały na wyjeździe z MKS-em Dąbrowa Górnicza 3:1.

Dla bydgoskiego zespołu to druga wygrana w tym sezonie ligowym. Przynajmniej do niedzielnego wieczora, Pałac będzie wiceliderem ligowej tabeli!

Bydgoszczanki znakomicie rozpoczęły pojedynek. W pierwszym secie, bardzo szybko wypracowały sobie przewagę (3:0, 9:6, 16:11, 20:15). Dąbrowianki podjęły pościg i po ataku Martiniuc był remis 22:22. W zaciętej końcówce, więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki Pałacu. Silnym elementem gry bydgoskich siatkarek był blok. W pierwszej partii, podopieczne Piotra Makowskiego zdobyły pięć punktów takim zagraniem, a w drugim secie – kolejne cztery.

Drugi set zaczął się od wyrównanej walki punkt za punkt (2:2, 4:4, 5:5, 6:6), ale potem bydgoskie zawodniczki odskoczyły na bezpieczną przewagę, którą potem powiększały. Asem serwisowym popisała się Mazurek, a w ataku skuteczne były Kuligowska i Szczygioł. Po takich zagraniach, Pałac prowadził już 19:13, a potem utrzymał wysokie prowadzenie, bo sporo pomogły też miejscowe, oddając punkty bydgoskiemu zespołowi po własnych błędach.

Trzecia partia, to zdecydowana przewaga miejscowych. Gospodynie były skuteczne w ataku (35% skuteczności w całym secie, przy 28% Pałacu), dołożyły do tego także trzy punktowe bloki i asy serwisowe. Przegrany set nie podłamał drużyny bydgoskiej. Pałac w czwartej odsłonie dominował na parkiecie, zasłużenie sięgając po komplet punktów.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2017/2018 – 3. KOLEJKA – 28.10.2017 R.
MKS DĄBROWA GÓRNICZA – PAŁAC BYDGOSZCZ 1:3 (23:25, 17:25, 25:19, 17:25)

MKS: Tobiasz, Polak 16, Sikorska 6, Martiniuc 10, Lipska 8, Purchatova 5 oraz Drabek (libero), Colik (libero), Baidiuk 1, Dreczka, Ciesiulewicz, Michalewicz 4, Trivunović 10.

PAŁAC: Mazurek 3, Kuligowska 14, Misiuna 17, Szczygioł 13, Krzywicka 12, Ziółkowska 6 oraz Nickowska (libero), Jagła (libero), Wenerska, Maternia 1, Świder, Różyńska 1, Fedusio 2.

Sędziowali: Marcin Myszkowski, Anna Niedbał.
Komisarz LSK: Andrzej Urbański.
Widzów: 1000.
MVP meczu: Natalia Misiuna (Pałac Bydgoszcz).

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – WYNIKI 3. KOLEJKI
Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 1:3 (18:25, 14:25, 25:22, 22:25)
ŁKS Commercecon Łódź – Enea PTPS Piła 3:0 (25:23, 25:20, 25:19)
Chemik Police – Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:1 (24:26, 28:26, 25:19, 25:21)
Poli Budowlani Toruń – Trefl Proxima Kraków 3:2 (18:25, 25:20, 17:25, 25:21, 15:13)
Developres SkyRes Rzeszów – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:2 (25:17, 22:25, 20:25, 25:15, 15:9)