60% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 21 • L 21
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka dobrze otwiera rok. Wygrała z Politechniką
Łuczniczka zespół - ST (9)
13.01.2016 | 22:46

Łuczniczka dobrze otwiera rok. Wygrała z Politechniką

Na zdjęciu: Łuczniczka mogła w środę cieszyć się ze zwycięstwa.

Pierwszy tegoroczny mecz Łuczniczki Bydgoszcz zakończył się sukcesem podopiecznych Piotra Makowskiego. Bydgoszczanie pokonali AZS Politechnikę Warszawską 3:1.

Pierwsze dwa sety były bardzo dobre w wykonaniu bydgoszczan, którym szybko udawało się budować przewagę. W obu partiach Łuczniczka wygrała do 18. Znacznie trudniejsza była trzecia odsłona tego pojedynku, choć do pewnego czasu (15:11) wszystko wskazywało na kolejne w miarę łatwe zwycięstwo. Politechnika zdołała jednak szybko doprowadzić do remisu (17:17) i od tego momentu nie odpuszczała miejscowym. Co prawda po ataku Kevina Klinkenberga Łuczniczka miała piłkę setową (24:23), lecz stołeczny zespół ponownie wyrównał i walka rozgorzała na nowo. Ostatecznie, po długiej grze na przewagi, Politechnika wygrała 32:30.

Na początku IV seta goście niesieni wygraną objęli prowadzenie (12:9), ale druga część tej partii należała do bydgoszczan, którzy zniwelowali straty i przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Triumfowali 25:20, a w całym spotkaniu 3:1. Najlepszym graczem spotkania został wybrany Michał Ruciak.

Po środowej wygranej Łuczniczka zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Już w piątek zagra na wyjeździe z MKS-em Będzin.