PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka pokazała się kibicom. Skry jednak nie zaskoczyła
29.09.2016 | 20:23

Łuczniczka pokazała się kibicom. Skry jednak nie zaskoczyła

W czwartek odbyła się prezentacja zespołu Łuczniczki Bydgoszcz.

Na zdjęciu: Piotr Makowski ponownie będzie prowadził siatkarzy Łuczniczki w rozgrywkach PlusLigi.

Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz zaprezentowali się w czwartek kibicom i rozegrali ze Skrą Bełchatów mecz o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Choć momentami gra zespołu Piotra Makowskiego mogła się podobać, bełchatowianie pewnie zwyciężyli.

W czwartek, krótko po godzinie 17 zespół Łuczniczki zaprezentował się tłumnie zgromadzonym w hali  kibicom. Z największym aplauzem spotkał się nowy przyjmujący bydgoskiego klubu, Igor Yudin i to właśnie Australijczyk był w pierwszych minutach gry jednym z wiodących zawodników drużyny Piotra Makowskiego. Przez praktycznie całą pierwszą partię utrzymywało się jednak nieznaczne prowadzenie Skry. W końcówce co prawda Łuczniczka, dzięki dobrej zagrywce Kacpra Bobrowskiego, zdołała doprowadzić do remisu 22:22, a po skutecznym ataku Marcela Gromadowskiego objęła pierwsze prowadzenie w meczu – 24:23, ale  ostatnie piłki nalezały do bełchatowian, którzy zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 27:25.

Drugą partię przyjezdni zaczęli zdecydowanie lepiej niż gospodarze i szybko wypracowali  sobie około pięciopunktową przewagę. Zmiany przeprowadzane przez Piotra Makowskiego na niewiele się zdały i set skończył się pogromem – 25:13 dla Skry.

Trzecia odsłona była najlepsza w wykonaniu Łuczniczki i długo wydawało się, że bydgoszczanie tym razem znajdą sposób na rywali – szybko wypracowali nieznaczną przewagę i długo ją utrzymywali. Końcówka należała jednak ponownie do bełchatowian, którzy po kilku udanych akcjach objęli prowadzenie 21:18, po czym pilnowali przewagi i zwyciężyli 25:22, a w całym meczu – 3:0

Już w niedzielę Łuczniczka zainauguruje sezon PlusLigi meczem z GKS-em Katowice. Początek spotkania o godzinie 18:00.