H 11 • L 11
23C
26C
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka tym razem bez niespodzianki. Jastrzębski Węgiel wygrał w Bydgoszczy
Łuczniczka zespoł, zapowiedz Lotos
04.03.2016 | 22:20

Łuczniczka tym razem bez niespodzianki. Jastrzębski Węgiel wygrał w Bydgoszczy

W piątkowym meczu PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz przegrali z Jastrzębski Węglem.

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz ponieśli dwunastą porażkę w trwającym sezonie.

W piątkowym meczu PlusLigi siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz nie zdołali sprawić niespodzianki. Podopieczni Piotra Makowskiego przegrali w trzech setach z Jastrzębskim Węglem.

W pierwszym secie obie drużyny stoczyły wyrównaną walkę. Na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadzili gospodarze, ale w kolejnych akcjach lepiej radzili sobie jastrzębianie, którzy także w końcówce byli skuteczniejsi i triumfowali 25:20.

Druga partia początkowo także była wyrównana, ale tym razem jastrzębianie zaczęli uciekać jeszcze przed I przerwą techniczną i stopniowo powiększali przewagę do samego końca, dając Łuczniczce ugrać w całym secie 18 punktów.

W trzeciej odsłonie nadzieje bydgoszczan na korzystny wynik mogły odżyć, gdyż zespół Piotra Makowskiego ponownie postawił się jastrzębianom i prowadził nawet 20:18. Czas wzięty przez Marka Lebedewa pomógł jednak jego podopiecznym, którzy szybko wyrównali, a następnie objęli prowadzenie. Ostatecznie wygrali 28:26, a w całym meczu 3:0.

W innym piątkowym meczu ósmy Indykpol AZS Olsztyn pokonał Effectora Kielce i ponownie uciekł Łuczniczce na siedem punktów. Bydgoszczanie, którzy plasują się na dziesiątej lokacie, za tydzień zagrają w Częstochowie.