Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka w końcu zwycięska. Łatwo nie było
Łuczniczka zespoł - ST (6)
09.12.2015 | 21:25

Łuczniczka w końcu zwycięska. Łatwo nie było

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki mogli się w środę cieszyć z trzeciej wygranej w sezonie.

Łuczniczka Bydgoszcz w końcu dopisała do swojego dorobku trzy punkty. W środę podopieczni Piotra Makowskiego pokonali u siebie AZS Częstochowa.

Przez dwa sety środowe starcie było bardzo wyrównane. W premierowej odsłonie obie drużyny toczyły walkę punkt za punkt, a jako pierwsi okazję do skończenia partii mieli przyjezdni, którzy prowadzili 24:23. Końcówka należała jednak do bydgoszczan, którzy najpierw obronili piłkę setową, a następnie zdobyli kolejne punkty, triumfując 27:25.

W drugim secie przez długi czas prowadzili częstochowianie, którzy jeszcze w połowie seta mieli pięć punktów przewagi. Od stanu 12:17 Łuczniczka zaczęła jednak zmniejszać stratę i ostatecznie po asie serwisowym wracającego na parkiet Jakuba Jarosza wyrównała na 23:23. Atakującemu reprezentacji Polski udało się także zakończyć seta, ustalając wynik na 29:27.

W trzeciej partii Łuczniczka nie miała już większych problemów z rywalem. Szybko zbudowała sporą przewagę i skutecznie punktowała AZS do ostatniej piłki meczu. Set zakończył się wynikiem 25:13, a cały mecz – 3:0 dla bydgoszczan.

W niedzielę Łuczniczka ponownie zagra we własnej hali, tym razem z liderem tabeli, ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania o godzinie 17:00.