Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNW
H 16 • L 16
19C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka z jednym rywalem mniej w Plus Lidze?
Łuczniczka - Lotos Gdańsk - JG (18)
10.09.2017 | 09:27

Łuczniczka z jednym rywalem mniej w Plus Lidze?

To dobrze, czy źle?

Na zdjęciu: Takiej rywalizacji może już nie być...

Fot. Archiwum.

Bydgoscy siatkarze mogą mieć jednego rywala mniej w siatkarskiej elicie. Ciemne chmury zebrały się nad Treflem Gdańsk, który może nawet wycofać się z ligi!

Tak czarnego scenariusza nikt w Trójmieście nie dopuszcza, ale powoli trzeba się z tą myślą oswajać. Jest bardzo duże ryzyko, że gdańscy siatkarze nie przystąpią do rozgrywek PlusLigi! W mijającym tygodniu, tuż przed turniejem Falcon Cup w Elblągu, który siatkarze Trefla wygrali (w półfinale pokonali 3:1 Łuczniczkę Bydgoszcz, a w finale 3:0 Indykpol AZS Olsztyn) pojawiła się informacja o tym, że ze sponsorowania klubu wycofał się główny sponsor – koncern Lotos, który od samego początku wspierał gdańską ekipę, a ta odnosiła znaczące sukcesy i m.in. występowała w Lidze Mistrzów.

Co prawda trener Trefla, Andrea Anastasi napisał niedawno na Twitterze, że jest optymistą, ale takowego ciężko szukać zarówno wśród kibiców, jak i zawodników gdańskiego klubu. – Tak naprawdę ciężko jest nam komentować tę całą sytuację, bowiem najważniejsze decyzje będą dopiero zapadały – mówił nam w Elblągu Wojciech Grzyb, środkowy Trefla. Jak dodawał, u zawodników siedzi myśl o tym, co będzie dalej z zespołem i jaka będzie jego przyszłość.

Sytuacja jest dla nas niekomfortowa, ale prezes poprosił nas o cierpliwość – dodał Grzyb. Zawodnik wierzy jednak, że drużyna przystąpi do rozgrywek. – Jako drużyna funkcjonujemy w taki sam sposób, jak na starcie przygotowań. Chcemy grać sparingi, wygrywamy i przegrywamy razem – dodawał kapitan zespołu, przyjmujący Mateusz Mika.

Według nieoficjalnych informacji, klub miał dać swoim kluczowym zawodnikom, m.in. Mateuszowi Mice, czy nowo pozyskanym – Piotrze Nowakowskim i Arturowi Szalpukowi wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. W piątek zebrała się Rada Nadzorcza klubu, na której jednak nie podjęto decyzji. Klub poinformował na Twitterze, że komunikat na temat sytuacji w klubie ma zostać wydany w najbliższy poniedziałek.

Powiązane treści