Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportŁuczniczka zagra z outsiderem. Będzie przełamanie?
Michał Żurek - ST
08.12.2015 | 14:36

Łuczniczka zagra z outsiderem. Będzie przełamanie?

W środowym meczu Plus Ligi bydgoszczanie zmierzą się z AZS-em Częstochowa.

Na zdjęciu: Michał Żurek nie wystąpi w meczu z zespołem akademików.

Fot. ST

Siatkarze Łuczniczki staną przed szansą przełamania się po czterech kolejnych porażkach. W środę zmierzą się z AZS-em Częstochowa.

Podopieczni Piotra Makowskiego przeżywają w tym sezonie prawdziwą huśtawkę nastrojów. Zaczęli od dwóch niespodziewanych porażek, potem zanotowali dwa zwycięstwa, zaś w serii meczów z czołową czwórką poprzedniego sezonu nie zdobyli ani jednego punktu, a notowali momenty bardzo dobre (z Resovią, Skrą czy Jastrzębskim) oraz beznadziejne (spotkanie z Lotosem).

W środę bydgoszczanie zmierzą się z AZS-em Częstochowa, który zajmuje obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Michała Bąkiewicza zdobył jak dotąd cztery punkty i nie przypomina drużyny, która miała zapoczątkować odrodzenie klubu spod Jasnej Góry. Najbardziej znaną postacią w AZS-ie jest Rafael Redwitz, rozgrywający reprezentacji Francji, niegdyś związany z Resovią, gdy ta w 2010 roku detronizowała Skrę Bełchatów.

W meczu z częstochowianami nie wystąpi Michał Żurek. Libero przeszedł w ubiegłym tygodniu zabieg przepukliny i czeka go dłuższa przerwa. Podobnie jak w poprzednich meczach zastąpi go więc Tomasz Bonisławski.

Początek środowego starcia w hali Łuczniczka o godzinie 18:00.

Powiązane treści