Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaŁukasz Niedźwiecki zmienia rolę. Trafi do MZK
Łukasz Niedźwiedzki, Rafał Bruski
26.11.2015 | 15:23

Łukasz Niedźwiecki zmienia rolę. Trafi do MZK

Na zdjęciu: Łukasz Niedźwiecki (z lewej) nie będzie już wiceprezydentem miasta.

Fot. ST

Łukasz Niedźwiecki nie będzie już wiceprezydentem Bydgoszczy. Ma za to zostać powołany na stanowisko prezesa Miejskich Zakładów Komunikacyjnych.

Niedźwiecki został wiceprezydent w październiku 2012 roku, a wcześniej, przez półtora roku, był prezesem Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. W ratuszu najpierw odpowiadał za transport, a następnie za fundusze unijne. O jego odejściu mówiło się krótko po październikowych wyborach parlamentarnych.

Bezpośredni wpływ na zmianę roli NiedźwieCkiego miała dymisja Pawła Czyrnego, dotychczasowego prezesa MZK. – Prezydent Niedźwiedzki podszedł do mnie i spytał, czy dam mu szansę sprawdzić się w innym miejscu – mówił na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski, który przyznał, że miejską spółkę czekają w najbliższym czasie istotne wyzwania. – Jest negocjowana umowa operatorska z Tramwajem Fordon. Chciałbym także, aby miejskie spółki były konkurencyjne dla innych – mówił Bruski.

Zdaniem Niedźwieckiego, doświadczenie zebrane w czasie nadzorowania ZDMiKP powinno mu pomóc w nowej roli. Nazwisko jego następcy w ratuszu poznamy w grudniu. Do tego czasu dotychczasowy wiceprezydent będzie do dyspozycji Bruskiego, który zapewniał, że skorzysta z wiedzy Niedźwieckiego w tematach inwestycyjnych.

Powiązane treści