Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMają 100 tysięcy, ale nadal zbierają. Ostatni dzień na poparcie Uniwersytetu Medycznego
Bdg_CM_UMK_Świętojańska_a_05-2013
31.12.2015 | 05:54

Mają 100 tysięcy, ale nadal zbierają. Ostatni dzień na poparcie Uniwersytetu Medycznego

Ostatni dzień roku to też ostatni dzień na dostarczenie list z podpisami poparcia dla Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Budynek Collegium Medicum UMK przy ul. Świętojańskiej.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

31 grudnia to ostatni dzień na dostarczenie list poparcia dla powstania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Organizatorzy akcji ogłosili, że zebrali już około 100 tysięcy podpisów, lecz tłumaczą, że nadal warto wyrazić swoje poparcie.

W środę rano komitet obywatelski ogłosił, że zebrał już około 100 tysięcy podpisów i jednocześnie namawiał do dalszego zaangażowania w akcję. Dodatkowe głosy wsparcia mogą bowiem okazać się kluczowe, gdy niektóre dane na dostarczonych wcześniej listach będą nieczytelne lub nieprawidłowe.

Listy poparcia i podpisy można składać w punktach współpracujących z komitetem, które są wymienione na stronie internetowej www.umed.bydgoszcz.pl oraz na profilu uniwersytetu na facebooku. W czwartek jeden z głównych inicjatorów akcji, poseł Zbigniew Pawłowicz, będzie na terenie Bydgoszczy zbierał wypełnione listy.

Po Nowym Roku podpisy zostaną zweryfikowane. 4 stycznia odbędzie się spotkanie podsumowujące, na którym zostaną przedstawione wyniki akcji. Projekt ustawy wraz z głosami poparcia musi zostać złożony w sejmie do 6 stycznia.

Powiązane treści