Bydgoszcz
6C
Słonecznie
45% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 6 • L 6
5C
Sob
4C
Nd
7C
Pon
14C
Wt
15C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMają 100 tysięcy, ale nadal zbierają. Ostatni dzień na poparcie Uniwersytetu Medycznego
Bdg_CM_UMK_Świętojańska_a_05-2013
31.12.2015 | 05:54

Mają 100 tysięcy, ale nadal zbierają. Ostatni dzień na poparcie Uniwersytetu Medycznego

Ostatni dzień roku to też ostatni dzień na dostarczenie list z podpisami poparcia dla Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Budynek Collegium Medicum UMK przy ul. Świętojańskiej.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

31 grudnia to ostatni dzień na dostarczenie list poparcia dla powstania Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Organizatorzy akcji ogłosili, że zebrali już około 100 tysięcy podpisów, lecz tłumaczą, że nadal warto wyrazić swoje poparcie.

W środę rano komitet obywatelski ogłosił, że zebrał już około 100 tysięcy podpisów i jednocześnie namawiał do dalszego zaangażowania w akcję. Dodatkowe głosy wsparcia mogą bowiem okazać się kluczowe, gdy niektóre dane na dostarczonych wcześniej listach będą nieczytelne lub nieprawidłowe.

Listy poparcia i podpisy można składać w punktach współpracujących z komitetem, które są wymienione na stronie internetowej www.umed.bydgoszcz.pl oraz na profilu uniwersytetu na facebooku. W czwartek jeden z głównych inicjatorów akcji, poseł Zbigniew Pawłowicz, będzie na terenie Bydgoszczy zbierał wypełnione listy.

Po Nowym Roku podpisy zostaną zweryfikowane. 4 stycznia odbędzie się spotkanie podsumowujące, na którym zostaną przedstawione wyniki akcji. Projekt ustawy wraz z głosami poparcia musi zostać złożony w sejmie do 6 stycznia.

Powiązane treści