Bydgoszcz
7C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 7 • L 7
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnale„Majowy Tydzień Profilaktyki Uzależnień”: W bydgoskiej szkole było koncertowo
Profilaktyka policji
15.05.2017 | 20:15

„Majowy Tydzień Profilaktyki Uzależnień”: W bydgoskiej szkole było koncertowo

Formy działań profilaktycznych mogą być bardzo różne...

Na zdjęciu: Zespół Szkół Nr 15 uczestniczył w akcji „Majowy Tydzień Profilaktyki Uzależnień”.

Fot. Policja.

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz Śródmieście wzięli udział w tygodniu profilaktycznym dotyczącym uzależnień i zagrożeń związanych z zażyciem nieznanych substancji. Odbył się on w Zespole Szkół nr 15 Mistrzostwa Sportowego w Bydgoszczy.

Młodzież podczas tego przedsięwzięcia aktywnie uczestniczyła w programie przygotowanym przez dyrekcję, grono pedagogiczne a także uczniów, którzy w całej szkole rozwiesili plakaty negujące wszelkiego rodzaju używki.

Magdalena Daniel wraz z asp. Iwoną Zygmunt przeprowadziły prelekcje i podjęły dyskusje z klasami gimnazjalnymi oraz VI klasami szkoły podstawowej na temat szkodliwości zażywania dopalaczy oraz innych środków psychoaktywnych. Podczas spotkań zwróciły uwagę jak negatywny wpływ na organizm człowieka mają substancje narkotyczne i wszelkiego rodzaju używki.

Prowadzące spotkanie udzieliły uczniom kilku wskazówek, jak asertywnie odmawiać i gdzie szukać pomocy w przypadku kontaktu z niebezpiecznymi substancjami. Pouczyły o odpowiedzialności prawnej związanej z demoralizacją i czynami karalnymi popełnianymi przez młodzież.

Podsumowaniem tygodnia profilaktyki był koncert pod hasłem „Hejtujemy i żyjemy”, zagrany przez zespół muzyczny z UMK w Bydgoszczy, i wysłuchany wraz z  400 uczniami także przez przedstawicieli policji.

Powiązane treści