Bydgoszcz
-8C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -8 • L -8
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMajowy weekend na drogach. Było gorzej niż przed rokiem
Wypadek karetki z taksówką, Rondo Skrzetuskie - LG (4)
04.05.2016 | 12:39

Majowy weekend na drogach. Było gorzej niż przed rokiem

Kilkaset wypadków i kolizji oraz ponad stu pijanych kierowców - taki jest bilans długiego weekendu.

Na zdjęciu: Policjanci mieli w majówkę sporo pracy.

Fot. Leszek Grabowski/ archiwum

Policjanci podsumowali pięć dni akcji „Bezpieczny weekend”. W tym roku majówka okazała się dla kierowców bardziej niebezpieczna niż przed rokiem.

Akcja „Bezpieczny weekend” była prowadzona w całej Polsce od piątku do niedzieli. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość oraz stan trzeźwości kierujących. Sprawdzane było także bezpieczeństwo i zgodność przewozu pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Kontrole dotyczyły też pieszych, którzy powinni poruszać się na drodze z elementami odblaskowymi.

W czasie pięciu dni długiego weekendu na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 16 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 19 zostało rannych. Funkcjonariusze odnotowali też 289 kolizji. – Zatrważająca jest niestety liczba zatrzymanych pijanych kierujących. Policjanci wyeliminowali aż 102 osoby,które po spożyciu alkoholu wsiadły za kółko – informuje Kamila Ogonowska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Niestety tegoroczne wyniki są gorsze niż bilans sprzed dwunastu miesięcy. Wówczas podczas majówki w regionie doszło do 16 wypadków, w których 2 osoby poniosły śmierć, a 17 zostało rannych. Odnotowano 199 kolizji, a policjanci zatrzymali 83 kierujących pod wpływem alkoholu.

Powiązane treści