Bydgoszcz
4C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 4 • L 4
6C
Wt
8C
Sr
11C
Czw
11C
Pt
8C
Sob
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMammobus odwiedzi Bydgoszcz po raz ostatni
mammografia
09.12.2015 | 10:49

Mammobus odwiedzi Bydgoszcz po raz ostatni

Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać także w Dąbrowie Chełmińskiej.

Na zdjęciu: Mammografię powinno wykonywać się regularnie.

Fot. archiwum/materiały prasowe

11 – 13 grudnia to ostatnie 3 dni w tym roku, podczas których będzie można skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych. Taką szansę mają wszystkie kobiety w wieku 40-75 lat.

Mammobus LUX MED Diagnostyka pojawi się w Bydgoszczy 11-13 grudnia na parkingu koło sklepu Tesco przy ul. Toruńskiej 101. Mniej czasu na skorzystanie z badań mają panie mieszkające w Dąbrowie Chełmińskiej. W tym miejscu autobus do badań pojawi się jedynie w sobotę (12 grudnia) i będzie zaparkowany przy Remizie Strażackiej.

Każda kobieta, która chce wykonać badanie mammograficzne musi się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić poprzez rozmowę telefoniczną. Call Center czynne jest przez 7 dni w tygodniu pod numerem 586662444 Ponadto panie w wieku 40-49 lat i 70-75 lat muszą przedstawić skierowanie od lekarza dowolnej specjalizacji. Wzór skierowania dostępny jest na stronie internetowej.

Badania wykonywane są w ramach dwóch programów finansowych, a dobór jednego z nich zależy od wieku pacjentki. Mammografia trwa tylko kilka minut, lecz pozwala wykryć zmiany, które nie dają żadnych objawów.

Powiązane treści