Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 15 • L 15
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
26C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeManifestacja przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych [ZDJĘCIA]
09.04.2016 | 16:28

Manifestacja przeciwko zaostrzeniu przepisów aborcyjnych [ZDJĘCIA]

Na Starym Rynku spotkali się przeciwnicy i zwolennicy zaostrzenia aborcji.

Zdjęcia: Leszek Grabowski

W sobotę o godz. 14:00 odbył się protest ws. planów zaostrzenia przepisów aborcyjnych. Na bydgoskim Starym Rynku spotkali się zwolennicy i przeciwnicy aborcji.

Na manifestację przyszło wielu mieszkańców. Wśród zgromadzonych znaleźli się poseł .Nowoczesnej Michał Stasiński i wiceprezydent Bydgoszczy, Anna Mackiewicz. Na miejscu byli także przedstawiciele Partii Razem oraz entuzjaści Komitetu Obrony Demokracji. Uczestnicy podpisywali się pod inicjatywą mającą na celu upowszechnienie prawa do aborcji. Oponenci, znajdujący się na środku Starego Rynku, apelowali o  składanie podpisów pod wnioskiem o zaostrzenie ustawy aborcyjnej. Niestety nie obyło się bez prowokacji. Kilku przeciwników aborcji oderwało się od swojej grupy, aby z transparentami podejść bliżej manifestacji zgromadzonej przy Pomniku Walki i Męczeństwa Ziemi Bydgoskiej. Funkcjonariusze policji musieli zainterweniować.

Powiązane treści