Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSW
H 27 • L 27
23C
Pon
25C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMarcin Dorna: Organizatorzy stworzyli nam świetne warunki
Przedmeczowa konferencja drużyny Polska U-21 - LG (2)
24.03.2016 | 10:43

Marcin Dorna: Organizatorzy stworzyli nam świetne warunki

W środę podopieczni Marcina Dorny pokonali reprezentację Finlandii do lat 21.

Na zdjęciu: Marcin Dorna jest zadowolony ze zgrupowania w Bydgoszczy.

Fot. Leszek Grabowski

W środę reprezentacja Polski do lat 21 pokonała 1:0 Finlandię po golu Mariusza Stępińskiego. Po zakończeniu spotkania trenerzy obu drużyn skomentowali postawę swoich podopiecznych.

Tommi Kautonen, selekcjoner Finów przyznał, że jest zawiedziony wynikiem, ale widział też pozytywne aspekty środowego meczu. – Jestem zadowolony z naszej gry i walki. Dobrze było zagrać taki mecz w przerwie od eliminacji. Polska to bardzo mocny zespół i stworzył sobie kilka okazji. My też je mieliśmy, ale żadnej nie udało się wykorzystać. W meczach o punkty będziemy musieli poprawić skuteczność – podsumowywał szkoleniowiec.

Marcin Dorna na pomeczowej konferencji prasowej powstrzymał się od szczegółowych ocen. – Na głębszą analizę czas przyjdzie później. Cieszymy się z wyniku. Sam mecz miał znamiona spotkania o punkty i dzięki temu możemy kształtować zespół, który ma być gotowy na czerwiec 2017. Stworzyliśmy sobie kilka okazji, jedną wykorzystaliśmy – podsumowywał Dorna. Jego zespół w czwartek będzie jeszcze trenował na obiektach Zawiszy, a następnie uda się do Włocławka, gdzie przygotuje się do meczu z Białorusią. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z warunków, jakie nam stworzyli organizatorzy. Wszystko mieliśmy zapewnione, a szczególne wrażenie wywarł fakt, że na mecz mogliśmy przyjść pieszo, rzadko jest taka możliwość – mówił Dorna.

W sobotę młodzieżówka zmierzy się we Włocławku z rówieśnikami z Białorusi. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Powiązane treści