Bydgoszcz
11C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 11 • L 11
13C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoSportMarcin Sendwicki blisko podium w zawodach strongman w Irlandii
marcin sendwicki - fb1
01.08.2017 | 14:20

Marcin Sendwicki blisko podium w zawodach strongman w Irlandii

Strongman z Szubina ma przed sobą pracowite tygodnie.

Na zdjęciu: Sendwicki zajął czwarte miejsce w Open Qualifier Irish Muscle Power Belfast.

Fot. strona Marcina Sendwickiego na facebooku

Pochodzący z Szubina strongman Marcin „Kukaj” Sendwicki zajął czwarte miejsce w zawodach Open Qualifier Irish Muscle Power Belfast. – Czuję wielki niedosyt – przyznał zawodnik.

Zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: martwy ciąg na platformie (350 kg), spacer buszmana (420 kg), wyciskanie hantla (95 kg), załadunek beczek na platformę (110 kg, 100 kg i 135 kg), nosidło (320 kg) oraz przerzucanie kuli (180 kg) przez poprzeczkę. I to właśnie ta ostatnia konkurencja sprawiła, że „Kukaj” stracił drugą pozycję, którą zajmował po pięciu etapach zmagań.

W ostatniej konkurencji straciłem cenne punkty, przez co spadłem na czwartą pozycję – przyznał Sendwicki. Jak przyznaje, po powrocie z Belfastu zamierza skupić się na treningach, na których będzie poprawiał słabe punkty i szlifował technikę. Tym bardziej, że w sierpniu czekają go kolejne dwa starty. – 13 sierpnia wezmę udział w zawodach w Pucku, a tydzień później wystartuję w moim rodzinnym Szubinie – informuje strongman. Zmagania w Pucku i Szubinie będą zaliczane do Pucharu Polski strongman.

Przed Marcinem Sendwickim bardzo pracowity okres. W sierpniu weźmie też udział w zawodach pokazowych podczas The Best Race (2k17) 26 sierpnia i dzień później w Lublinie.

„Kukaj” będzie też  startował w Arnold Classic Open (kwalifikacje do World Championship Amateur Arnold Classic USA, kat. OPEN 16 września), zaś w terminie 22-24 września odbędą się World Championship Amateur Arnold Classic Europe (zawody amatorskie, jednocześnie będą kwalifikacjami do zawodów PRO). Organizatorem jest Arnold Schwarzenegger, który na każdym kontynencie wita wszystkich zawodników z całego świata.

 

Podobne wpisy

Powiązane treści