Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMarszałek nie zmienił decyzji. Arrivie pozostały linie spalinowe
Dworzec Bydgoszcz Główna
09.12.2015 | 12:34

Marszałek nie zmienił decyzji. Arrivie pozostały linie spalinowe

Na zdjęciu: Przewozy Regionalne przejmą część połączeń Arrivy.

Fot. ED

13 grudnia zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy PKP. Zgodnie z decyzją marszałka Piotra Całbeckiego, w województwie kujawsko-pomorskim pasażerów na liniach zelektryfikowanych obsłużą Przewozy Regionalne.

W połowie roku marszałek wycofał się z planu przeprowadzenia przetargu na część połączeń kolejowych, które od 2013 roku obsługuje Arriva i zdecydował się przekazać je w ramach planu naprawczego Przewozom Regionalnym. Ta decyzja od samego początku wzbudziła protest dotychczasowego przewoźnika, który skierował sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Ten co prawda orzekł, że zmiana trybu z przetargowego na bezprzetargowy odbyła się w sposób niewłaściwy, ale urząd marszałkowski nie zmienił zdania.

Realizacja postanowień Całbeckiego nastąpi 13 grudnia, gdy w życie wejdzie nowy rozkład jazdy PKP, a Przewozy Regionalne zaczną obsługiwać przekazane połączenia. Arriva na razie nie planuje kontynuowania sporu. – Podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z linii zelektryfikowanych w województwie kujawsko-pomorskim. Na tę chwilę skupiamy się na jak najlepszym wdrożeniu w nowy rozkład jazdy od 13 grudnia – mówi nam rzecznik prasowa spółki, Joanna Parzniewska. Arriva będzie obsługiwać jedynie linie spalinowe. Pierwotnie przewoźnik zapowiadał, że może w sądzie domagać się odszkodowania za uniemożliwienie pracy na wcześniej posiadanych połączeniach – Na razie powiem tak – pozew nie został jak dotąd złożony. Jeśli coś się zmieni, na pewno będziemy informować – tłumaczy Parzniewska.

Zgodnie z decyzją urzędu marszałkowskiego Przewozy Regionalne zaczną obsługiwać połączenia na trasach: Bydgoszcz – Twarda Góra, Bydgoszcz – Nakło nad Notecią, Toruń – Jabłonowo Pomorskie oraz Toruń – Włocławek.

Podobne wpisy

Powiązane treści