Bydgoszcz
0C
Intensywne opady śniegu
90% wilgotność
Wiatr: 7km/h S
H 0 • L 0
0C
Pt
0C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMarszałek Piłsudski ponownie patronem stadionu Polonii!
Prezentacja Polonii Bydgoszcz na sezon 2016 - LG (53)
26.10.2016 | 16:13

Marszałek Piłsudski ponownie patronem stadionu Polonii!

Bydgoscy radni w środę jednogłośnie podjęli uchwałę w tej sprawie.

Na zdjęciu: Kibice Polonii podczas prezentacji żużlowej drużyny wiosną br.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Stadion Polonii Bydgoszcz im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – taką nazwą będzie legitymował się obiekt sportowy przy ulicy Sportowej. W środę decyzję w tej sprawie jednogłośnie podjęli radni.

Za przyjęciem projektu uchwały wypracowanego przez Komisję Kultury Fizycznej, Turystyki i Sportu głosował komplet obecnych na sali 24 radnych. Tym samym zakończyła się kilkutygodniowa batalia o przywrócenie patrona stadionowi, na którym do dzisiaj występują żużlowcy oraz piłkarze. Przypomnijmy, że marszałek Józef Piłsudski został uhonorowany w ten sposób w czerwcu 1935 roku, kilka tygodni po swojej śmierci. Nie udało się jednak odnaleźć dokumentów formalnie potwierdzających ówczesną decyzję radnych.

Na sesji pojawiły się zalążki dyskusji, która szybko została jednak storpedowana. Radny Janusz Czwojda (PO) chciał bowiem, aby w nazwie znalazł się człon „miejski” potwierdzający właściciela stadionu (de facto jest nim miasto). Przewodniczący Zbigniew Sobociński stwierdził jednak, że we wrześniu rajcy zdecydowali, iż kompromis z wnioskodawcami – stowarzyszeniem Biało-Czerwone Pokolenie oraz Stowarzyszeniem Pomagamy Polonii – wypracuje komisja sportu. Miał również wątpliwości natury językowej – obok siebie pojawiłyby się bowiem dwie nazwy własne. Ostatecznie Czwojda ze swojego pomysłu się wycofał.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail