Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMateusz Sacharewicz wybrał Łuczniczkę. „Po dobrym sezonie miałem sporo ofert”
Łuczniczka - Skra, Jacek Gil (6)
30.09.2016 | 12:50

Mateusz Sacharewicz wybrał Łuczniczkę. „Po dobrym sezonie miałem sporo ofert”

Na zdjęciu: Mateusz Sacharewicz w czwartek po raz pierwszy wystąpił w Łuczniczce przed bydgoskimi kibicami.

Fot. Jacek Gil

W czwartek Łuczniczka Bydgoszcz przegrała ze Skrą Bełchatów w ostatnim meczu kontrolnym przed rozpoczęciem sezonu PlusLigi. Spotkanie o Puchar Prezydenta Miasta Bydgoszczy było debiutem przed własną publicznością dla kilku nowych zawodników zespołu, między innymi dla Mateusz Sacharewicza, który latem trafił nad Brdę po dobrym sezonie w BBTS-ie Bielsko Biała.

ZOBACZ TAKŻE: Galeria zdjęć z prezentacji Łuczniczki Bydgoszcz i meczu ze Skrą Bełchatów

Sebastian Torzewski: Nie udało się wam wygrać seta ze Skrą. Był to mecz towarzyski, ale jakiś niedosyt pewnie jest.
Mateusz Sacharewicz: Bardzo szkoda nam pierwszego seta, bo gdybyśmy go wygrali, to mecz mógł się inaczej potoczyć. Wtedy pewnie drugi set nie byłby tak fatalny. Pierwszy raz graliśmy przed własną publicznością, mamy wielu młodych chłopaków i możliwe, że nerwy trochę zadziałały. Na pewno jednak ten mecz był dobrym przetarciem przed ligą.

– Jesteś jednym z nowych zawodników w zespole. Jak trafiłeś do Łuczniczki?
– Po dobrym sezonie ofert było dosyć sporo. Mogłem sobie wybrać klub i mam nadzieję, że kwietniu okaże się, że Bydgoszcz to był dobry wybór. Znam większość zawodników, więc nie miałem żadnych problemów z wejściem do zespołu. Kadra jest naprawdę fajnie dobrana, atmosfera jest dobra i dzięki klimatowi w szatni każdy chętnie przychodzi na trening. Pozostaje nam ciężko pracować i zbierać jak najwięcej punktów.

– Jakie są cele Łuczniczki przed nowym sezonem?
– Chcemy poprawić miejsce z poprzedniego sezonu. Postaramy się wygrać jak najwięcej spotkań i sprawić, aby w hali było więcej kibiców niż pustych krzesełek.

Powiązane treści