Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportME U-23 w Bydgoszczy: Kolejny medal Polaków! Srebrna Klaudia Kardasz
klaudia_kardasz_me_u23_bydgoszcz_SG
15.07.2017 | 18:35

ME U-23 w Bydgoszczy: Kolejny medal Polaków! Srebrna Klaudia Kardasz

Na zdjęciu: Klaudia Kardasz wywalczyła srebrny medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w pchnięciu kulą.

Fot. Stanisław Gazda

Nerwy ze stali pomogły – dzięki ostatniemu pchnięciu na odległość 17,67 m Klaudia Kardasz zajęła drugie miejsce w konkursie pchnięcia kulą podczas młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkiej atletyce odbywających się na stadionie Zawiszy. Od reprezentantki Podlasia Białystok dalszą próbę zanotowała jedynie Szwedka Fanny Roos.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Złoto-biało-czerwony dzień w Bydgoszczy! Świetna forma Polaków na ME U-23 w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Rywalizacja kulomiotek była bardzo interesująca, głównie z uwagi na niewielkie różnice w pchnięciach zawodniczek z czołowych lokat. Dość powiedzieć, że po czterech seriach druga była Niemka Alina Kenzel, która uzyskała rezultat 17,46 m, a tuż za nią plasowały się: Turczynka Emel Dereli i Kardasz z wynikiem słabszym o… centymetr.

Decydująca dla kolejności na podium okazała się ostatnia seria konkursu. Wtedy to Roos posłała kulę poza granicę 18 metra – 18,14 m (jedyny taki wynik podczas zawodów), a Kardasz wykonała pchnięcie na wspomniane 17,67 m. Ta próba dała jej w końcowym rozrachunku tytuł wicemistrzyni Europy do lat 23.

Srebrny medal 21-latki ze stolicy Podlasia to już czwarty medal dla reprezentacji Polski podczas imprezy odbywającej się w Bydgoszczy. W piątek złote medale zdobyli: Ewa Swoboda (100 metrów) oraz Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), a srebro dołożyła w rzucie dyskiem Daria Zabawska [CZYTAJ WIĘCEJ O ICH SUKCESACH].

[AKTUALIZACJA]

Kolejny, piąty medal dla biało-czerwonych wywalczył w biegu na 1500 metrów Michał Rozmys (Barnim Goleniów) – 3:49.30. Złoto wywalczył Marius Probst (3:49.06), a srebro – Filip Sasinek z Czech (3:49.23).

Powiązane treści