Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMeczety i świńskie łby na wjeździe do Bydgoszczy. W trzech miejscach
DK5_Bydgoszcz-Stryszek_b
24.03.2016 | 13:03

Meczety i świńskie łby na wjeździe do Bydgoszczy. W trzech miejscach

Na zdjęciu: Tabliczkę i świński łeb znaleziono m.in. na al. jana Pawła II.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

W nocy przy drogach wlotowych do Bydgoszczy umieszczono tabliczki z przekreślonymi meczetami oraz świńskie łby. Obecnie policjanci wyjaśniają sprawę i poszukują sprawców czynu.

Tablice z przekreślonymi meczetami i świńskie łby zostały umieszczone w nocy ze środy na czwartek obok tabliczek informujących o wjeździe do miasta w trzech punktach – na ul. Nowotoruńskiej, al. Jana Pawła II i na wjeździe do Bydgoszczy od strony Pawłówka. Policjanci otrzymali zgłoszenie rano. – Oględziny zostały już dokonane. Obecnie ustalamy tożsamość sprawców – mówi podkom. Przemysław Słomski z KWP w Bydgoszczy.

Postępowanie ma być prowadzone zgodnie z art. 257 kodeksu karnego: „Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

Podobne wpisy

Powiązane treści