82% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 13 • L 13
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMedale bydgoskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski w Białymstoku
iga_baumgart_BKS_Bydgoszcz-e1486757499537-1200x801_1
22.07.2017 | 23:44

Medale bydgoskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski w Białymstoku

Na zdjęciu: Najcenniejszy, złoty, krążek wywalczyła Iga Baumgart.

92. Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce przyniosły już cztery medale – jeden złoty i trzy srebrne – zawodnikom bydgoskich klubów. Okazję do powiększenia tego dorobku będą mieli w niedzielę.

Najcenniejszy krążek – złoty wywalczyła Iga Baumgart. Zawodniczka BKS-u Bydgoszcz wygrała bieg na 400 m (51.71 sek). Po srebrne krążki sięgnęli sprinterzy Zawiszy. Marika Popowicz-Drapała w finale (11.39 sek.), przegrała tylko z Ewą Swobodą (11.29). W męskiej rywalizacji, Remigiusz Olszewski (10.33 sek.), musiał uznać wyższość Karola Zalewskiego (10.27). Drugą pozycję zajęła w konkrusie tyczkarek Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz), która pokonała poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.20m.

Z niezłej strony pokazali się także inni lekkoatleci z Bydgoszczy. Męska sztafeta 4x100m., w składzie Ariel Kalwasiński, Dariusz Kuć, Jakub Rychlewski, Remigiusz Olszewski w finałowym wyścigu zajęła czwarte miejsce (41.14 sek). Czwarty w finale męskiego sprintu był Kuć, któremu do wywalczenia brązowego medalu zabrakło 0.03 sek.

Ostatniego dnia rywalizacji na Podlasiu, o medale krajowego czempionatu powalczą m.in. Paweł Wojciechowski w konkursie tyczkarzy, Marcin Lewandowski w biegu na 1500m i Marika Popowicz-Drapała, która wystąpi w biegu na 200m.