Bydgoszcz
13C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNW
H 13 • L 13
5C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
12C
Wt
9C
Sr
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMężczyzna poszukiwany listem gończym został złapany po kolejnym złamaniu prawa
IMG_9841
25.01.2016 | 22:41

Mężczyzna poszukiwany listem gończym został złapany po kolejnym złamaniu prawa

22-latek usłyszał zarzut rozboju.

Na zdjęciu: Policjanci nie dali się oszukać i poznali prawdziwą tożsamość mężczyzny.

Fot. materiały prasowe / KWP w Bydgoszczy

Zaledwie trzy godziny zajęło policjantom odkrycie i znalezienie mężczyzny podejrzanego o rozbój. 22-latek jednak miał wspólnika, który wciąż nie został zatrzymany.

Mężczyźni napadli na jeden ze sklepów przy ulicy Gajowej w Bydgoszczy. W sobotni (23.01) wieczór weszli do lokalu i sterroryzowali ekspedientkę. Jeden ze sprawców użył przemocy i przytrzymał kobiety, a w tym samym czasie jego towarzysz zrabował kasetkę z pieniędzmi. Następnie obaj uciekli. Jednak wiadomość o rabunku szybko dotarła do policjantów z bydgoskiego Śródmieścia, którzy pojawili się na miejscu, by zebrać informacje i wytypować podejrzanych.

Po trzech godzinach udało się odnaleźć jednego ze sprawców, który próbował oszukać funkcjonariusz podając fałszywe dane osobowe. Nie udało mu się to, gdyż policjanci znali 22-latka, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śródmiejscy śledczy postawili mu zarzut rozboju. Odpowie on również za podanie fałszywych danych osobowych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wciąż próbują znaleźć drugiego ze sprawców.

Powiązane treści