Bydgoszcz
27C
Słonecznie
34% wilgotność
Wiatr: 7km/h SSW
H 27 • L 27
23C
Pon
25C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
23C
Pt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMężczyzna poszukiwany listem gończym został złapany po kolejnym złamaniu prawa
IMG_9841
25.01.2016 | 22:41

Mężczyzna poszukiwany listem gończym został złapany po kolejnym złamaniu prawa

22-latek usłyszał zarzut rozboju.

Na zdjęciu: Policjanci nie dali się oszukać i poznali prawdziwą tożsamość mężczyzny.

Fot. materiały prasowe / KWP w Bydgoszczy

Zaledwie trzy godziny zajęło policjantom odkrycie i znalezienie mężczyzny podejrzanego o rozbój. 22-latek jednak miał wspólnika, który wciąż nie został zatrzymany.

Mężczyźni napadli na jeden ze sklepów przy ulicy Gajowej w Bydgoszczy. W sobotni (23.01) wieczór weszli do lokalu i sterroryzowali ekspedientkę. Jeden ze sprawców użył przemocy i przytrzymał kobiety, a w tym samym czasie jego towarzysz zrabował kasetkę z pieniędzmi. Następnie obaj uciekli. Jednak wiadomość o rabunku szybko dotarła do policjantów z bydgoskiego Śródmieścia, którzy pojawili się na miejscu, by zebrać informacje i wytypować podejrzanych.

Po trzech godzinach udało się odnaleźć jednego ze sprawców, który próbował oszukać funkcjonariusz podając fałszywe dane osobowe. Nie udało mu się to, gdyż policjanci znali 22-latka, który był poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Śródmiejscy śledczy postawili mu zarzut rozboju. Odpowie on również za podanie fałszywych danych osobowych. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni wciąż próbują znaleźć drugiego ze sprawców.

Powiązane treści