Bydgoszcz
7C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 7 • L 7
13C
Wt
10C
Sr
14C
Czw
11C
Pt
14C
Sob
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleMiał dwa zakazy i trzy promile, ale wsiadł za kółko. Policjanci od razu go poznali
policja szubin
16.04.2018 | 19:51

Miał dwa zakazy i trzy promile, ale wsiadł za kółko. Policjanci od razu go poznali

Mężczyzna trafił już za kratki.

Na zdjęciu: Policjanci szybko zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

Fot. archiwum

Szubińscy policjanci wnioskowali o areszt dla mieszkańca gminy, który rażąco lekceważył przepisy ruchu drogowego i mając w organizmie 3 promile alkoholu, a na swoim koncie dwa zakazy kierowania pojazdami, wsiadł za kierownicę forda. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe dwa miesiące 52-latek spędzi w więziennej celi.

W miniony czwartek podczas obchodu dzielnicowi z szubińskiego komisariatu zauważyli forda ka, którym kierował dobrze im znany 52-letni mieszkaniec gminy. Policjanci znali mężczyznę, gdyż w przeszłości zatrzymywali go za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Również w tym przypadku mieszkaniec szubińskiej gminy ledwie trzymał się na nogach. Alkomat wykazał w jego organizmie aż 3 promile alkoholu. Sprawdzenie personaliów 52-latka w policyjnych systemach potwierdziło także, że ma on aktualnie aż dwa sądowe zakazy kierowania pojazdami.

Podejrzany dochodził do siebie w policyjnym areszcie. W piątek został przesłuchany i usłyszał zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Ponieważ 52-latek za nic miał wymiar sprawiedliwości i w dalszym ciągu jeżdżąc na „podwójnym gazie” rażąco naruszał przepisy drogowe, mundurowi wnioskowali o jego aresztowanie. Posiedzenie sądu odbyło się jeszcze tego samego dnia i sąd zdecydował, że najbliższe dwa miesiące mieszkaniec gminy Szubin spędzi w więziennej celi.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Podobne wpisy

Powiązane treści