Bydgoszcz
3C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 3 • L 3
5C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
14C
Sr
14C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMianowani nauczyciele mianowani
DSCF0023 (Copy)
29.08.2016 | 14:56

Mianowani nauczyciele mianowani

Bydgoskie środowisko nauczycielskie powiększyło się o 69 nauczycieli mianowanych.

Na zdjęciu: Uroczystość wręczenia nominacji.

Fot. Stanisław Gazda

Uroczystość wręczenia aktów nadania stopnia zawodowego „nauczyciela mianowanego” oraz wręczenia powierzeń dla doradców metodycznych odbyła się dzisiaj (29 bm.) w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Stało się to przy udziale zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz i Przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego, w obecności radnych zasiadających w Komisji Edukacji Rady Miasta Bydgoszczy oraz przedstawicieli Kujawsko-Pomorskiego Kuratorium Oświaty i Miejskiego Ośrodka Edukacji Nauczycieli.

Awans zawodowy otrzymało 69 nauczycieli, z których jedna trzecia może poszczycić się prawie maksymalną liczbą punktów uzyskanych podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje. Największą grupę awansowanych stanowili nauczyciele zawodu, języka angielskiego i nauczyciele zajmujący się edukacją wczesnoszkolną oraz wychowania fizycznego. Funkcja doradcy metodycznego w Miejskim Ośrodku Edukacji Nauczycieli powierzona została pięciu osobom.

Zakończyliście z sukcesem blisko trzyletni okres stażu. Przed państwem kolejne szczeble kariery. I choć to właśnie wy jesteście od wystawiania ocen, to jednak sami podlegacie nieustannej ocenie, czy to ze strony, do niedawna, opiekuna stażu, czy dyrekcji szkoły, ale także innych nauczycieli, rodziców i uczniów. Cały czas musicie się rozwijać, dokształcać, utrzymywać jak najwyższy poziom. Życzę Państwu aby wykonywanie zawodu nauczyciela dawało jak najwięcej radości i satysfakcji, ale też byście mieli poczucie stabilizacji – zwróciła się do awansowanych Iwona Waszkiewicz.

– Gratuluję Państwu tego osobistego sukcesu, ale też bydgoszczanom, którzy wzbogacili się o kolejne grono doświadczonych pedagogów i wychowawców. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności. Doskonale wiem, że nie każdy może być nauczycielem, nie każdy potrafi dźwignąć ciężar odpowiedzialności za trud wychowania i przekazywania wiedzy. I niech wreszcie ten zawód zostanie odpowiednio doceniony finansowo – życzył nauczycielom Zbigniew Sobociński.

Wszyscy nowo mianowani nauczyciele złożyli ślubowanie wiążące się z aktem nadania stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego.

Posłuchajcie co przed uroczystością powiedziała nam Elżbieta Wiewióra z Wydziału Edukacji i Sportu UM w Bydgoszczy:

Powiązane treści