Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 8 • L 8
13C
Czw
13C
Pt
14C
Sob
16C
Nd
13C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesMiasto chce kupić halę targową. Ale wypełnić ma ją ktoś inny [ZDJĘCIA, SONDA]
Hala Targowa, Podwale (6)
21.09.2016 | 14:27

Miasto chce kupić halę targową. Ale wypełnić ma ją ktoś inny [ZDJĘCIA, SONDA]

Sprawą nabycia zabytkowego obiektu na Podwalu zajmą się w przyszłym tygodniu bydgoscy radni.

Na zdjęciu: Budowa hali targowej zakończyła się w 1906 roku.

Fot. Stanisław Gazda

W przyszłą środę rada miasta zdecyduje, czy miasto przejmie od Bydgoskiej Spółdzielni Spożywców zabytkową halę targową przy ulicy Podwale. Cena transakcji to pięć milionów złotych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Immobile K3 w budowie. Plac Kościeleckich stał się placem wykopalisk [ZDJĘCIA]

Propozycję przejęcia ponad stuletniego obiektu wysunął prezydent Rafał Bruski. Ale to nie koniec – w rękach miasta znalazłaby się również działka przylegająca do hali, na której znajduje się targowisko. Według ratuszowych planów, zagospodarowanie tego terenu wpisywałoby się w cykl zmian, które mają zajść w jego sąsiedztwie – mowa o budowie biurowca K3 Immobile na placu Kościeleckich czy przebudowie ulicy Kujawskiej i Zbożowego Rynku.

Czy miasto powinno odkupić halę targową i zorganizować konkurs na jej zagospodarowanie?

Zobacz rezultat

Chcemy, aby było to miejsce tętniące życiem – przekonuje prezydent Bruski. Jeśli radni zgodzą się na przejęcie nieruchomości, chce on rozpisać konkurs na zagospodarowanie hali. – W jego warunkach określimy, jaką funkcję powinien tam realizować potencjalny najemca. Na pewno będzie ona jednak zbliżona do charakteru miejsca, a więc powiązana z handlem i gastronomią – dodaje włodarz Bydgoszczy. Jak zapewnia, partner miasta będzie mógł liczyć na „preferencyjne stawki”.

Obecnym właścicielem hali jest Bydgoska Spółdzielnia Spożywców. Jeszcze trzy lata temu chciała ona sprzedać budynek z przyległościami za kwotę 9,6 miliona złotych. Aktualna cena, za którą miasto ma nabyć nieruchomość, to 5 mln zł.

Powiązane treści