Bydgoszcz
-10C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H -10 • L -10
-13C
Wt
-12C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeMiasto czeka na wspólne inwestycje. Trzy projekty już zaakceptowane
DSC_0818
04.03.2016 | 12:07

Miasto czeka na wspólne inwestycje. Trzy projekty już zaakceptowane

Nadal można zgłaszać inwestycje do realizacji w programie inicjatyw lokalnych.

Na zdjęciu: Stowarzyszenia mieszkańców muszą zapewnić 25% środków na inwestycję.

Fot. ST/archiwum

Miasto zachęca bydgoszczan do zaangażowania się w program inicjatyw lokalnych. W tym roku już trzy inwestycje zostały skierowane do realizacji.

Program inicjatyw lokalnych zakłada współpracę mieszkańców z miastem. Stowarzyszenia bydgoszczan, które zbiorą środki na realizację inwestycji na poziomie 25 procent, mogą liczyć na wykonanie prac w bieżącym roku budżetowym. Jest to sposób m.in. na remonty ulic o niewielkim znaczeniu komunikacyjnym. Do tej pory miasto zrealizowało wszystkie zadania zgłoszone przez mieszkańców, które spełniły wymogi formalne.

W tym roku zatwierdzono już trzy inwestycje. Przy ul. Łukasiewicza powstanie ulica wewnętrzna przy bloku nr 7, przy ul. Nakielskiej zostanie przebudowany chodnik na wysokości pętli tramwajowej, a ulica Księżycowa na Wilczaku zyska nową nawierzchnię

Wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z programu mogą kontaktować się z zespołem ds. inicjatyw lokalnych – tel. 52 58 58 721 lub 52 58 58 329, mail: inicjatywylokalne@um.bydgoszcz.pl, adres: ul. Grudziądzka 9-15, budynek A, II piętro, pok. 201.

Powiązane treści