Bydgoszcz
23C
Słonecznie
31% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 23 • L 23
22C
Nd
22C
Pon
29C
Wt
23C
Sr
24C
Czw
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiasto podpisało umowę. Ostatnia spółka sportowa sprzedana
Siatkówka - Bydgoszcz-Olsztyn - LG (4)
25.01.2016 | 14:59

Miasto podpisało umowę. Ostatnia spółka sportowa sprzedana

Nowym właścicielem spółki został Piotr Sieńko.

Na zdjęciu: Siatkarze Łuczniczki mają nowego właściciela.

Fot. Leszek Grabowski

W poniedziałek została sfinalizowana sprzedaż należących do miasta akcji spółki Łuczniczka Bydgoszcz. Zgodnie z przewidywaniami, nowym większościowym udziałowcem został Piotr Sieńko.

Prezes klubu nabył od miasta 88 888 akcji za kwotę 60 443, 83 zł, czyli 68 groszy za akcję. Dzięki temu Sieńko posiada 92,6% udziałów. Pozostała część należy do BKS Chemik.

Miasto było większościowym udziałowcem spółki od 2007 roku, czyli od jej powstania. W ostatnich miesiącach Łuczniczka była ostatnią spółką sportową, w której ratusz miał większościowy pakiet akcji. Jeszcze w ubiegłym roku sprzedano bowiem Polonię. – Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, uporządkowaliśmy sprawy własnościowe w klubach sportowych – mówi prezydent Rafał Bruski. – Rolą samorządu nie jest bycie właścicielem zawodowych spółek sportowych. Rolą miasta jest, w mojej ocenie, wspieranie sportu. I zgodnie z tymi deklaracjami miasto nadal będzie finansowo wspierać zarówno żużlowców, jak i siatkarzy – tłumaczy Bruski.

Miasto z Sięńką podpisali jeszcze jedną umowę, zgodnie z którą ratusz zobowiązał się do wspierania klubu w latach 2016-2019 środkami finansowymi na dotychczasowym poziomie.

Powiązane treści