Bydgoszcz
-2C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H -2 • L -2
-4C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-3C
Sr
-5C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaMiasto podzieliło środki na sport. Kto dostał najwięcej?
Polonia Bydgoszcz,  Cuiavia Inowrocław - ST (3)
22.02.2018 | 10:18

Miasto podzieliło środki na sport. Kto dostał najwięcej?

W tegorocznym budżecie na sport znalazło się ponad pół miliona złotych.

Na zdjęciu: Piłkarze Cuiavii otrzymali najwięcej środków z miejskiego ratusza.

Fot. Sebastian Torzewski

Inowrocławski ratusz rozdzielił środki finansowe na kluby sportowe w 2018 roku. Łącznie na ten cel przeznaczono ponad pół miliona złotych.

Na tegoroczną działalność sportową, dotację od miasta otrzymało kilkadziesiąt klubów oraz stowarzyszeń. Urząd miejski przeznaczył na sport w tym roku o ponad 100 tysięcy zł więcej, niż miało to miejsce w 2017 r.

Największym beneficjentem dotacji jest Cuiavia. Klub otrzymał z ratusza ponad 75 tys. złotych. 67 tysięcy zostanie przeznaczonych na zespół piłkarski występujący w IV lidze, zaś kolejne 8 tys. na sekcję bokserską. Blisko 40 tys. zł otrzymał MKS, który zajmuje się szkoleniem młodzieży w lekkiej atletyce. 28 tys. wpłynie na konto Noteci zajmującej się sekcją tenisa stołowego, a kolejne 20 tys. – dla miejskiego TKKF, który organizuje masowe imprezy sportowo-rekreacyjne.

Jak przypomniał ratusz, w ubiegłym roku na sport wydano 452 tys. zł. – Sukcesów dorosłych sportowców nie będzie, jeśli nie otrzymają wsparcia w początkowym okresie kariery – mówi prezydent miasta. – Młodzi sportowcy z Inowrocławia to powód do domu wszystkich mieszkańców, dlatego staram się zwiększać wsparcie dla naszych sportowców – dodaje Ryszard Brejza.

Powiązane treści