Bydgoszcz
-4C
85% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H -4 • L -4
-11C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
1C
Nd
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiasto realizuje zapowiedzi. Stadion Zawiszy do remontu
800px-Stadion_Zawiszy_Bydgoszcz_widok_ogolny
15.03.2016 | 14:30

Miasto realizuje zapowiedzi. Stadion Zawiszy do remontu

Wkrótce obiekt przy ul. Gdańskiej zostanie odnowiony.

Na zdjęciu: Po szesnastu latach telebim zastąpi tablicę świetlną na stadionie Zawiszy.

Fot. Przemysław Jahr/ wikipedia (wolna licencja)

W ostatnich miesiącach zapowiadano remont stadionu Zawiszy, który ma zostać przygotowany na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce oraz przyszłoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21. Miasto ogłosiło już przetarg na dostawę i montaż telebimu oraz rozbudowę strefy mixed zone.

O potrzebie zmian na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 mówiono już od dawna. W związku ze zbliżającymi się imprezami niemożliwe jest podjęcie prac związanych z przebudową trybuny A, ale już wkrótce obiekt nieco zmieni swoje oblicze. Trwa weryfikacja złożonych ofert na dostarczenie i montaż nowego telebimu, który zastąpi zamontowaną w lipcu 2000 roku tablicę świetlną. Urządzenie ma się pojawić na stadionie do końca czerwca.

W ramach przygotowań do mistrzostw świata juniorów przebudowana zostanie też strefa mixed zone, co ma ułatwić pracę dziennikarzom i skomunikować płytę stadionu z przyległym parkingiem. Te prace miasto planuje zakończyć do 10 czerwca.

Powiązane treści