Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiasto realizuje zapowiedzi. Stadion Zawiszy do remontu
800px-Stadion_Zawiszy_Bydgoszcz_widok_ogolny
15.03.2016 | 14:30

Miasto realizuje zapowiedzi. Stadion Zawiszy do remontu

Na zdjęciu: Po szesnastu latach telebim zastąpi tablicę świetlną na stadionie Zawiszy.

Fot. Przemysław Jahr/ wikipedia (wolna licencja)

W ostatnich miesiącach zapowiadano remont stadionu Zawiszy, który ma zostać przygotowany na lipcowe mistrzostwa świata juniorów w lekkoatletyce oraz przyszłoroczne mistrzostwa Europy w piłce nożnej do lat 21. Miasto ogłosiło już przetarg na dostawę i montaż telebimu oraz rozbudowę strefy mixed zone.

O potrzebie zmian na stadionie przy ul. Gdańskiej 163 mówiono już od dawna. W związku ze zbliżającymi się imprezami niemożliwe jest podjęcie prac związanych z przebudową trybuny A, ale już wkrótce obiekt nieco zmieni swoje oblicze. Trwa weryfikacja złożonych ofert na dostarczenie i montaż nowego telebimu, który zastąpi zamontowaną w lipcu 2000 roku tablicę świetlną. Urządzenie ma się pojawić na stadionie do końca czerwca.

W ramach przygotowań do mistrzostw świata juniorów przebudowana zostanie też strefa mixed zone, co ma ułatwić pracę dziennikarzom i skomunikować płytę stadionu z przyległym parkingiem. Te prace miasto planuje zakończyć do 10 czerwca.

Powiązane treści