Bydgoszcz
8C
Mżawka
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 8 • L 8
4C
Czw
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
6C
Pon
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaMiasto spotka się z wsią. Już w tę niedzielę w Myślęcinku
lpkiw_jarmark kujawsko-pomorski 2017

Miasto spotka się z wsią. Już w tę niedzielę w Myślęcinku (10.09)

Zabawa potrwa kilka godzin.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie.

Fot. mat. pras.

Reprezentanci Pomorza, Kujaw oraz Wielkopolski zjadą się do Myślęcinka, by zaprezentować mieszkańcom miasta i innym gościom parku swoje tradycje, potrawy oraz utwory muzyczne. Coroczne spotkanie miasta z wsią, czyli Jarmark Kujawsko-Pomorski zaplanowano na najbliższą niedzielę. 

Zobacz zdjęcia z zeszłorocznej edycji Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego [KLIK] 

Impreza odbędzie się na dawnych terenach wystawienniczych Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. Z atrakcji skorzystać będzie można od godziny 12:00. A tych nie zabraknie! Na rozstawionej scenie zaprezentują się ludowe zespoły pieśni i tańca. Z Pomorza przyjadą Koła Gospodyń Wiejskich z Małego Klincza, Nowego Klincza, Kłobuczyna, Wąglikowic oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Skorzewa Kujawy reprezentują koła Gospodyń Wiejskich z Mierogowic, Radziejowa, Klepar, Lisewa Kościelnego, Jeżewa Z Wielkopolski natomiast przyjadą do nas gospodynie z Osowca, Tarnówka, Lipki, Krzywej Wieś.

Jedną z największych atrakcji będzie bitwa na smaki pomiędzy Wielkopolską, Kujawami i Pomorzem. – Tradycyjnie już, nie zabraknie wyboru najsmaczniejszej potrawy Jarmarku – zostaną przyznane trzy Rarytasy, złoty, srebrny i brązowy – podkreślają organizatorzy. Oczywiście pojawią się też stoiska, gdzie będzie można zaopatrzyć się w przeróżne rękodzieła, przetwory, wędliny i miody. – Królować będzie sztuka ludowa i regionalne przysmaki, a do tego chętnych zapraszamy na kiermasz ogrodniczy, prezentację organizacji pozarządowych i warsztatów terapii zajęciowej – zapraszają organizatorzy.

Częścią jarmarku będzie także Konkurs Powożenia Zaprzęgami Konnymi, organizowany u podnóża ulicy Konnej. Organizatorem jest Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami”. Podczas jarmarku odbędą się także Targi Dobrych Praktyk Ekonomii Społecznej. Na tę część programu Jarmarku zaprasza Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kobiet ” Gineka” i Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu. Dodatkowo podczas jarmarku Policja przeprowadzi znakowanie rowerów. Procedura znakowania rowerów przez Policję polega na wygrawerowaniu specjalnym przyrządem Engrawer oznaczenia składającego się z 4 liter i 6 cyfr oraz wydaniu właścicielowi tzw. „dowodu rejestracyjnego” jako poświadczenia rejestracji pojazdu w bazie danych Policji. Oznakowanie jest technicznym zabezpieczeniem rowerów przed kradzieżą. Zostaje naniesione na ramie rób widelcu roweru, w widocznym miejscu po lewej stronie. Na naniesiony numer zostaje naklejona naklejka. Podczas znakowania wypełniana jest karta identyfikacyjna, która jest przechowywana w jednostce Policji, a dane z karty zostają wprowadzone do bazy danych Wydziału Informatyki Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Właściciel roweru otrzymuje dowód identyfikacyjny i zostaje poinformowany o konieczności informowania Policji o utracie roweru lub zmianie właściciela. Do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty: karta gwarancyjna, paragon zakupu/faktura oraz dokument tożsamości osoby pełnoletniej.

Dokładna rozpiska wydarzeń na scenie przedstawia się następująco:
12:00 – 12:25 Dziecięcy Zespół Ludowy z Bobrowa pod Kierownictwem Ewy Kulki
12:25 – 12:50 Zespół „Bronisławianki” z Bronisławia
12:50 – 13:20 Zespół „Łochowianie” z Łochowa
13:20 – 13:45 Zespół Ludowy „Wesołe Gospodynie” z Koronowa
13:45 – 14:15 Zespół „ Melodia” ze Złej Wsi Małej
14:15 – 14:40 Występ Orkiestry Dętej z Dobrcza
14:40 – 14:55 Podziękowania oraz wręczenie Złotego, Srebrnego i Brązowego Rarytasa Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego
14:55 – 15:20 Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
15:20 – 15:30 Ogłoszenie Zwycięzcy „Bitwy Na Smaki””
15:30 – 15:50 Zespół „Złoty Krąg” z Bobrowa
15:50 – 16:20 Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie”
16:20 – 16:40 Kapela Ludowa „Łubianioki” z Gminy Łubianka
17:00 – Zakończenie

Jarmark poprowadzi dziennikarka Krystyna Lewicka-Ritter oraz znany z programów kulinarnych chef  Janusz Łuniewski.

Powiązane treści