Bydgoszcz
25C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 25 • L 25
20C
Sob
22C
Nd
19C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeMiędzynarodowa Wystawa Air Fair 2017 [ZDJĘCIA]
26.05.2017 | 17:21

Międzynarodowa Wystawa Air Fair 2017 [ZDJĘCIA]

Miłośnicy lotnictwa i sprzętu wojskowego nie mogą pominąć tego wydarzenia!

Zdjęcia: Justyna Wróblewska

W piątek na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy rozpoczęła się XI Międzynarodowa Wystawa „Air Fair”. Pierwszego dnia dwudniowej imprezy uczestniczyli w niej tylko wystawcy i zaproszeni goście, lecz w sobotę w godzinach 10:00-16:00 zwiedzić ją będzie mógł każdy! I to za darmo!

Uczestnicy wydarzenia mogą zwiedzić stoiska prawie 100 wystawców. Na każdym z nich czekają przeróżne eksponaty. Zobaczyć można między innymi wojskowe mundury, broń. Oczywiście nie brakuje również samolotów, czołgów oraz innych pojazdów wojskowych i lotniczych. Co więcej, do niektórych z nich można wejść albo chociaż zajrzeć do środka.

Organizatorzy zapowiadają, że jutro atrakcji będzie znacznie więcej. Pojawią się między innymi pokazy umiejętności psów, sztuk walki czy pokazy fitness. Program artystyczny obejmie występy taneczne i wokalne. Dużą gratką dla dzieci będzie możliwość pomalowania samolotu i poczucia się jak prawdziwy malarz lotniczy. Zaprezentowana zostanie także wystawa statyczna sprzętu wojskowego oraz cywilnego. Więcej o wystawie przeczytasz TUTAJ.

W tym roku podczas pierwszego dnia wystawy podpisano dwie umowy: umowa konsorcjum pomiędzy PGZ (lider), PIT-RADWAR i WZL Nr 2 S.A. dotycząca zasad udziału w postępowaniu na dostawę systemów bezzałogowych statków powietrznych klasy taktycznej krótkiego zasięgu, która precyzuje podział zadań pomiędzy liderem (PGZ) i członkami konsorcjum w zakresie produkcji, dostaw i serwisowania wyżej wymienionych systemów na potrzeby SZRP oraz umowa licencyjna know – how pomiędzy Wojskowym Instytutem Technicznym Uzbrojenia z siedzibą w Zielonce a Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 S.A. Umowa dotyczy udzielenia licencji dotyczącej systemu bezzałogowego statku powietrznego systemu DRAGONFLY, przeznaczonego do przenoszenia głowic bojowych.

Powiązane treści