Bydgoszcz
19C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 19 • L 19
21C
Pt
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaMiędzynarodowe zawody w Myślęcinku
babeczka

Międzynarodowe zawody w Myślęcinku (10.03)

To będzie impreza nie tylko dla mam!

Na zdjęciu: Logo akcji

Fot. organizatorzy

10 kwietnia wiele atrakcji czeka na rodziny, które zdecydują się spędzić niedzielne popołudnie w Myślęcinku. Szczególnie zachwycone powinny być maluchy znajdujące się w wózkach, gdyż bez nich nie odbyłyby się Pierwsze Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie.

Zawody będą polegać na szybkim marszu, w którym odległość do pokonania wyniesie sto kroków. Dzieci w wózkach będą całkowicie bezpieczne, gdyż zakazany jest bieg z wózkiem. Rozegrane zostaną różne kategorie: dla mam, ojców i rodzin (dwie osoby będą trzymać wózek). Udział w wyścigach jest bezpłatny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy.

Organizatorem zawodów jest stowarzyszenie BuggyGym, które tworzą rodzice małych dzieci. Zajmują się oni promowaniem aktywności fizycznej z maluchami oraz prowadzenia zdrowego stylu życia. Pierwsze Międzynarodowe Wyścigi Wózków w chodzie mają zachęcić rodziców wraz z dziećmi do ruchu. Impreza jest również oficjalnym otwarciem akcji „Mama w ruchu”.

Wyścigi odbędą się jednocześnie w ponad 50 polskich i czeskich miastach. W Bydgoszczy uczestnicy zbiorą się na polanie Różopole, gdzie od 14:00 rozpocznie się rejestracja osób biorących udział w zawodach. Rozgrywki mają rozpocząć się o 14:30 tuż po krótkiej rozgrzewcę. Po zakończeniu zawodów odbędzie się piknik rodzinny.

Szczegółowy plan imprezy oraz informacje o zapisach znajdują się na stronie internetowej www.myslecinek.pl

Powiązane treści