Bydgoszcz
18C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaMiej swój udział w organizacji tegorocznego Camerimage. Zostań wolontariuszem
pobrane
13.09.2016 | 10:55

Miej swój udział w organizacji tegorocznego Camerimage. Zostań wolontariuszem

Na zdjęciu: fragment plakatu promującego tegoroczny festiwal

Fot. materiały prasowe

Już w listopadzie odbędzie się 24. edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE. Organizatorzy poszukują osób, które pomogą im współtworzyć to wydarzenie. 

Zadaniem wolontariuszy będzie przede wszystkim pomoc gościom i dbanie o porządek w całym Centrum Festiwalowym i innych miejscach festiwalowych niezależnie od przynależności do grupy. Do wyboru jest 5 sekcji: grupa logistyczna, opiekunowie gości, recepcja, biuro obsługi prasy oraz sekcja techniczna. Osoby, które były wolontariuszami podczas ubiegłych edycji, nie muszą ponownie się zgłaszać, gdyż ich koordynatorzy sami się do nich odezwą.

Zobacz oficjalny plakat tegorocznego festiwalu [KLIK]

Jednak ci, którzy chcieliby po raz pierwszy współorganizować jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali w Polsce, muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej festiwalu. Należy to zrobić do 15 października. Wybrani kandydaci zostaną zaproszenie na rozmowy kwalifikacyjne, które odbędą się na terenie kampusu Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy w dniach 22 i 23 października. Podczas rozmów sprawdzana będzie m.in. znajomość języka angielskiego, która powinna być bardzo dobra. Organizatorzy oczekują od kandydatów również pełnej dyspozycyjności od 12 do 20 listopada, a w sekcji technicznej od 8 listopada, komunikatywności, odpowiedzialności i obowiązkowości, otwartości na nowe wyzwania oraz wieku powyżej 16 lat. Niepełnoletni powinni mieć również zgody rodziców lub opiekunów.

Wolontariusze działający podczas festiwalu nie tylko zdobędą cenne doświadczenie i ciekawe znajomości. Będą posiadać kartę wstępu na festiwal, która umożliwi im zobaczenie najlepszych filmów jeszcze przed ich premierą. Ponadto nie zabraknie również okazji do rozmów z gwiazdami światowego kina.

Powiązane treści