Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 12
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMikołaj, Serce Caritas i Polfinek ruszyli z darami dla dzieci w szpitalu [ZDJĘCIA]
Mikołaj, Serce Caritas i Polfinek_SG (1)
06.12.2017 | 10:55

Mikołaj, Serce Caritas i Polfinek ruszyli z darami dla dzieci w szpitalu [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Mikołaj i jego Przyjaciele: Serce Caritas oraz Polfinek wiozą dary dla dzieci ze Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

W ramach akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” organizowanej przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy zorganizowano niecodzienny przejazd Świętego  Mikołaja, maskotki kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinka” oraz „Serca Caritasu” ulicami Bydgoszczy.

W ramach akcji „Bezpieczeństwo ze Świętym Mikołajem” organizowanej  po raz dziewiąty przez Caritas Diecezji Bydgoskiej i Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz partnerów: Pałac Młodzieży w Bydgoszczy, Grupa nieformalna Sławek i Przyjaciele, Kapral-Car, Fundacja Wielka Rodzina, Fundacja Serduszko na Dłoni oraz Nadleśnictwo Żołędowo zorganizowany został niecodzienny przejazd pojazdu  ze „Świętym Mikołajem”, maskotką kujawsko-pomorskich policjantów „Polfinkiem” oraz „Sercem Caritasu.

Już po raz drugi w asyście policyjnego radiowozu w mikołajkowy poranek świąteczny konwój  wyjechał  z siedziby Caritasu Diecezji Bydgoskiej do Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy.

Na miejscu Święty Mikołaj i jego przyjaciele: „Polfin” i „Serce Caritasu” zostali przywitani przez dyrekcję i personel szpitala, a następnie odwiedzili dzieci hospitalizowane w tej placówce. Te niezapowiedziane odwiedziny oraz świąteczne upominki rozdawane przez Świętego Mikołaja i jego przyjaciół to część atrakcji przygotowanych dla dzieciaków.

Taka akcja nigdy i nikomu się nie znudzi, bo jej sednem jest radość dzieci, jedyna w swoim rodzaju. Cieszy dzieci, cieszy nas, cieszy samego Boga, gdyż obdarowywanie dzieci chorych i cierpiących jest szczególnie miłe Jego sercu. A w paczkach są bajki, artykuły szkolne, środki higieny przydatne podczas pobytu w szpitalu – powiedział zastępca dyrektora „Caritas” Diecezji Bydgoskiej ks. Maciej Kulczyński.

Ten dzień jest wprowadzeniem do kolejnej odsłony „Bezpieczeństwa ze Świętym Mikołajem”, która  odbędzie się w czwartek w Hali Sportowo-Widowiskowej Łuczniczka w Bydgoszczy.


Powiązane treści