Bydgoszcz
16C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 16 • L 16
21C
Sr
28C
Czw
19C
Pt
20C
Sob
22C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMilion w garażu na Szwederowie. Tyle że nielegalny [WIDEO]
policja_cbs_akcyza
17.04.2016 | 11:14

Milion w garażu na Szwederowie. Tyle że nielegalny [WIDEO]

Niecodzienne znalezisko policjantów było możliwe dzięki współpracy CBŚ i jednego z bydgoskich komisariatów.

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali 37-letniego właściciela garażu.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Ponad milion złotych mógł zdaniem policji stracić Skarb Państwa na nielegalnych działaniach 37-letniego bydgoszczanina, którego zatrzymali w miniony czwartek funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego oraz komisariatu na Szwederowie. W garażu, który wynajmował, znaleziono znaczne ilości papierosów oraz alkoholu bez wymaganych prawem znaków akcyzy.

Po przeszukaniu pomieszczenia okazało się, że w środku znajduje się ponad milion sztuk nielegalnych papierosów, a także ponad 250 litrów alkoholu. Dzięki współpracy mundurowych udało się zatrzymać do tej sprawy 37-latka, do którego – jak ustalili policjanci – należały składowane rzeczy.

W piątek policjanci doprowadzili zatrzymanego do prokuratury. – Mężczyzna ma odpowiedzieć za złamanie kodeksu karnego skarbowego – brak wymagane akcyzy – wyjaśnia Kamila Ogonowska z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji. Grozi za to wysoka grzywna bądź kara więzienia. Sąd może również orzec obie te kary łącznie.

Według wstępnych szacunków, odkryte przez funkcjonariuszy wyroby naraziły budżet państwa na straty w wysokości 1,3 miliona złotych.

Powiązane treści