Bydgoszcz
12C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 12 • L 12
9C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
8C
Sr
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMiłośnicy biegania z psami szykują się do Galopady Braci Mniejszych
galopada
27.04.2016 | 10:49

Miłośnicy biegania z psami szykują się do Galopady Braci Mniejszych

Rejestracja internetowa na zawody wciąż trwa.

Na zdjęciu: Zwycięzca biegu otrzyma nagrodę w postaci dwudniowej wycieczki do Brukseli, do Parlamentu Europejskiego.

Fot. Materiały prasowe

Po sukcesie zeszłorocznej, pierwszej edycji imprezy canicross w Bydgoszczy na 8 maja zaplanowano jej kolejną odsłonę. Ponownie areną zmagań będą malownicze tereny Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku Myślęcinek.

Canicross jest jedną z dyscyplin sportu psich zaprzęgów i polega, w najprostszej formie, na wspólnym bieganiu z psem. Zaprzęg składa się z zawodnika poruszającego się pieszo i jednego lub maksymalnie dwóch psów. – Celem jest, jak w ubiegłym roku, przede wszystkim propagowanie biegania jako najprostszej formy ruchu, a także pokazanie, że bieganie z psami jest bardzo dobrą formą aktywności. Wystartować może każdy, kto biega z psem, bez względu na doświadczenie. Zawody mają charakter otwarty – zachęcają organizatorzy Husky-Team Bydgoszcz.

II Edycja Galopady Braci Mniejszych jest imprezą towarzyszącą zawodom biegowym „Bieg instalatora”. Zawody rozegrane zostaną na dystansie 5 km. W rywalizacji może wziąć udział każdy pełnoletni biegacz, a w przypadku biegaczy niepełnoletnich wymagana będzie pisemna zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Warunkiem uczestnictwa w biegu jest prawidłowa rejestracja poprzez formularz internetowy. Zapisy trwają do 2 maja do godziny 23:59. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają medale pamiątkowe, zestawy upominków od sponsorów, bony podarunkowe, a także próbki mokrej karmy.

Powiązane treści