Bydgoszcz
17C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 17 • L 17
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaNakłoInwestycjeMinisterstwo Środowisko nagrodziło gminę Nakło
Zielone miasta – w stronę przyszłości
18.11.2015 | 17:17

Ministerstwo Środowisko nagrodziło gminę Nakło

Na zdjęciu: To była druga edycja tego konkursu w Polsce.

Fot. zielonemiasta.eu

Nakło nad Notecią zwyciężyło w ministerialnym konkursie „Zielone miasta – w stronę przyszłości”, który jest elementem ogólnoeuropejskiej inicjatywy European Green Capital. Nagrodę główną otrzymało za swój projekt gospodarowania odpadami.

Ministerstwo Środowiska zorganizowało konkurs skierowany do miast, które prowadzą działania na rzecz ochrony środowiska i mogą pochwalić się nowatorskimi, wysoce ekologicznymi rozwiązaniami. Odbywał się on w trzech kategoriach: środowisko a zdrowie, oszczędzanie zasobów i edukacja ekologiczna. Nakło okazało się najlepsze w kwestii oszczędzania zasobów dzięki swojemu programowi „Ekoinnowacyjny system gospodarowania odpadami w gminie Nakło nad Notecią”.

W opisie zwycięskiego projektu czytamy, że: „System gospodarki odpadami oparty został na mini punktach selektywnej zbiórki odpadów. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu organizacyjnemu system zbiórki odpadów generuje przychody dla gminy i cieszy się dużym poparciem mieszkańców. Dzięki wdrożeniu systemu Nakło już w pierwszym roku obowiązywania znowelizowanej ustawy o czystości i porządku osiągnęło poziomy odzysku przewidziane na lata następne. System opracowany w Nakle jest naśladowany przez inne gminy.”

Dzięki zwycięstwu Nakło nad Notecią reprezentowane jest w dniach 16-19 listopada w organizowanych w Nijmegen w Holandii wizytach studyjnych.

Powiązane treści