Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMirosław Giętkowski odwołany z funkcji dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych
Mirosław Giętkowski
07.04.2018 | 09:54

Mirosław Giętkowski odwołany z funkcji dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych

Na zdjęciu: Muzeum Wojsk Lądowych nie kieruje już dr Mirosław Giętkowski.

Fot. Stanisław Gazda

Grzegorz Kotlarz będzie do końca czerwca pełnił obowiązki szefa Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Dotychczasowy dyrektor placówki Mirosław Giętkowski decyzję o odwołaniu otrzymał faksem.

Oficjalnym powodem zwolnienia była kończąca się z dniem 31 marca kadencja. Wówczas upływał Mirosławowi Giętkowskiemu okres powołania na stanowisku dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy.

Organizator Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy – Minister Obrony Narodowej powierzył pełnienie obowiązków dyrektora MWL Grzegorzowi Kotlarzowi na okres od 1 kwietnia do 20 czerwca, zgodnie z art. 16a ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej. Wkrótce podjęta zostanie decyzja w zakresie wskazania procedury wyłonienia nowego dyrektora Muzeum Wojsk Lądowych.

Czy słuszne są obawy byłego już dyrektora, że nasze bydgoskie muzeum może utracić w najbliższym czasie samodzielność i zostać podporządkowane Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, albo też doprowadzone do likwidacji – czas pokaże…


Powiązane treści