Mistrzostwa Europy nie dla żużlowca Polonii

Dodano: 22.05.2017 | 12:32

Andriej Kudriaszow nie zdołał wywalczyć awansu do SEC.

Na zdjęciu: Andriejowi Kudriaszowowi niewiele zabrakło do awansu.

Rosjanin Andriej Kudriaszow nie wystartuje w tym sezonie w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy (SEC). W turnieju challenge, który rozegrano w chorwackim Gorican, zawodnik bydgoskiej Polonii uplasował się na dziewiątym miejscu. Awans do finałów Indywidualnych Mistrzostw Europy wywalczyło siedmiu zawodników, w tym czterech Polaków.

W Gorican najlepszy był Przemysław Pawlicki, a na podium stanęli także Duńczycy: Kenneth Bjerre oraz Nicolai Klindt. Stałymi uczestnikami SEC zostali także Mateusz Szczepaniak, Kacper Gomólski i Adrian Miedziński (wszyscy Polska) i Niemiec Martin Smolinski.

Dziewiąte miejsce zajął Andriej Kudriaszow. Zawodnik Polonii po pięciu seriach startów miał na swoim koncie osiem punktów, tyle samo co Miedziński i Duńczycy Mikkel Bech oraz Michael Jepsen Jensen. W dodatkowym biegu o siódme miejsce, które było premiowane awansem do SEC 2017, Kudriaszow uplasował się na trzecim miejscu.

Cykl SEC 2017 składać się będzie z czterech rund. Dwie odbędą się w naszym kraju. Pierwsza z nich – 30 czerwca na MotoArenie w Toruniu. Pozostałe odbędą się w Gustrow (Niemcy) – 15 lipca, Hallstavik (Szwecja) – 5 sierpnia i Lublinie – 16 września.