Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMistrzowie świata pokonani! Chemik fantastycznie zaczyna sezon
Indykpol AZS-Łuczniczka_Łuczniczka1
15.10.2018 | 21:38

Mistrzowie świata pokonani! Chemik fantastycznie zaczyna sezon

Na zdjęciu: Siatkarze Chemika cieszyli się dziś ze zwycięstwa ze Skrą Bełchatów.

Siatkarze Chemika Bydgoszcz rozpoczęli sezon w świetnym stylu. W poniedziałkowym meczu kończącym 1. kolejkę spotkań w PlusLidze pokonali przed własną  publicznością mistrza kraju –  Skrę Bełchatów.

Bełchatowianie byli zdecydowanymi faworytami poniedziałkowego pojedynku w Łuczniczce. W wyjściowej szóstce aktualnych mistrzów kraju zagrali trzej mistrzowie świata: Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski i Grzegorz Łomacz oraz uczestnik niedawnego mundialu Milad Ebadipour. Pierwszy set rzeczywiście przebiegł po myśli przyjezdnych, którzy wygrali 25:21.

Później jednak do głosu doszli gospodarze. Dobra gra Raphaela Vinhedo, Michała Szalachy, Bartłomieja Lipińskiego czy Maksima Morozowa oraz liczne błędy bełchatowian sprawiły, że kolejne dwie partie należały do chemików.  W IV secie Skra zdołała jeszcze przedłużyć swoje nadzieje na końcowe zwycięstwo, triumfując po wyrównanej końcówce, ale w tie-breaku podopieczni Jakuba Bednaruka znowu znaleźli sposób na faworytów. Po skutecznych atakach Pawła Gryca było już 10:5.  Skra zdołała jeszcze wyrównać  (14:14), ale wojnę nerwów wytrzymali bydgoszczanie, którzy wygrali 18:16 i 3:2 w całym meczu.

Zespół Jakuba Bednaruka nie będzie miał dużo czasu na odpoczynek. Już w środę zagrają na wyjeździe z Cuprum Lubin. Początek meczu o godz. 18.

PLUSLIGA – FAZA ZASADNICZA – SEZON 2018/2019 – 1. KOLEJKA – 15.10.2018 R.
CHEMIK BYDGOSZCZ – PGE SKRA BEŁCHATÓW 3:2 (21:25, 25:23, 25:19, 27:29, 18:16)

CHEMIK: Vinhedo, Kovacević, Lipiński, Szalacha, Filipiak, Morozow, Kowalski (libero) oraz Gryc, Sieńko.

PGE SKRA: Wlazły, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Szalpuk, Łomacz, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Teepan, Orczyk.

MVP: Bartłomiej Lipiński

PLUSLIGA – WYNIKI 1. KOLEJKI
Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)
Onico Warszawa – Cuprum Lubin 3:0 (25:22, 25:21, 25:19)
Aluron Virtu Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (25:23, 23:25, 25:19, 21:25, 15:13)
MKS Będzin – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (29:27, 18:25, 22:25, 23:25)
GKS Katowice – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:23, 25:17, 23:25, 25:23)