Bydgoszcz
5C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 5 • L 5
8C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
8C
Pon
W środę, 12 kwietnia ukaże się kwietniowy numer MetropoliaBydgoska.PL w druku. Wersję PDF udostępnimy około godziny 20:00. Zapraszamy!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMłodzi piłkarze Chemika najlepsi w kraju. Spotkają się z Robertem Lewandowskim
chemik2
29.06.2016 | 10:30

Młodzi piłkarze Chemika najlepsi w kraju. Spotkają się z Robertem Lewandowskim

Bydgoski zespół wygrał Finał Finałów Deichmann 2016.

Na zdjęciu: Stadion Chemika Bydgoszcz

Fot. ST

Ogromny sukces odnieśli w ostatnich dniach młodzi piłkarze bydgoskiego Chemika. Drużyna z rocznika 2007 okazała się najlepsza w turnieju Deichmann 2016.

Ogólnopolski Finał Finałów Deichamnn 2016 ściągnął do Wałbrzycha najlepszych młodych piłkarzy w kraju. Poszczególne drużyny grały pod nazwami krajów, a młodzi Chemicy występowali jako Niemcy Bydgoszcz.  W fazie grupowej zespół prowadzony przez trenera Michała Stankiewicza pokonał Japonię, WKS i Portugalię. W 1/8 finału bydgoszczanie okazali się lepsi od Cypru (Rzeszów), a następnie pokonali Polskę (Lublin) 7:0 i Portugalię (Warszawa) 4:0. W finale bydgoszczanie zwyciężyli z występującym jako Argentyna zespółem z Grudziądza 2:0.

Tytuł króla strzelców turnieju zdobył zdobył Igor Stankiewicz, strzelec dwunastu goli. Zespół Chemika wystąpił w składzie: Kajetan Lubowicz, Igor Durmaj, Filip Astapko, Daniel Falkowski, Bartosz Olszewski, Kacper Jaśniak, Kamil Baj, Kacper Wawrzyniak, Igor Stankiewicz. W rozgrywkach miejskich grał ponadto  Dawid Lorek.

Nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest wyjazd na mecz Bayernu Monachium w rundzie jesiennej i spotkanie z Robertem Lewandowskim.

Powiązane treści