Bydgoszcz
6C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 6
-3C
Pt
-3C
Sob
3C
Nd
7C
Pon
8C
Wt
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMłodzi piłkarze Chemika najlepsi w kraju. Spotkają się z Robertem Lewandowskim
chemik2
29.06.2016 | 10:30

Młodzi piłkarze Chemika najlepsi w kraju. Spotkają się z Robertem Lewandowskim

Bydgoski zespół wygrał Finał Finałów Deichmann 2016.

Na zdjęciu: Stadion Chemika Bydgoszcz

Fot. ST

Ogromny sukces odnieśli w ostatnich dniach młodzi piłkarze bydgoskiego Chemika. Drużyna z rocznika 2007 okazała się najlepsza w turnieju Deichmann 2016.

Ogólnopolski Finał Finałów Deichamnn 2016 ściągnął do Wałbrzycha najlepszych młodych piłkarzy w kraju. Poszczególne drużyny grały pod nazwami krajów, a młodzi Chemicy występowali jako Niemcy Bydgoszcz.  W fazie grupowej zespół prowadzony przez trenera Michała Stankiewicza pokonał Japonię, WKS i Portugalię. W 1/8 finału bydgoszczanie okazali się lepsi od Cypru (Rzeszów), a następnie pokonali Polskę (Lublin) 7:0 i Portugalię (Warszawa) 4:0. W finale bydgoszczanie zwyciężyli z występującym jako Argentyna zespółem z Grudziądza 2:0.

Tytuł króla strzelców turnieju zdobył zdobył Igor Stankiewicz, strzelec dwunastu goli. Zespół Chemika wystąpił w składzie: Kajetan Lubowicz, Igor Durmaj, Filip Astapko, Daniel Falkowski, Bartosz Olszewski, Kacper Jaśniak, Kamil Baj, Kacper Wawrzyniak, Igor Stankiewicz. W rozgrywkach miejskich grał ponadto  Dawid Lorek.

Nagrodą za zwycięstwo w turnieju jest wyjazd na mecz Bayernu Monachium w rundzie jesiennej i spotkanie z Robertem Lewandowskim.


Powiązane treści