Wiatr: 5km/h NW
H 15 • L 15
24C
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMłodzi Polacy lepsi od Finlandii. Mecz nie zachwycił
Krzysztof Piątek, Polska - LG
23.03.2016 | 19:54

Młodzi Polacy lepsi od Finlandii. Mecz nie zachwycił

W środowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski do lat 21 pokonała rówieśników z Finlandii 1:0.

Na zdjęciu: Krzysztof Piątek miał w środę kilka okazji do zdobycia bramki.

W środowym meczu towarzyskim reprezentacja Polski do lat 21 pokonała rówieśników z Finlandii 1:0. Przesądzające o zwycięstwie trafienie padło w I połowie. Po przerwie obie drużyny rozczarowały.

Mecz nie był prowadzony w wysokim tempie, a początkowo częściej przy piłce utrzymywali się Finowie. Pierwszy groźny strzał – za sprawą Krzysztofa Piątka – oddali jednak Polacy, ale piłka poleciała obok bramki. Następnie Damianowi Podleśnemu dwukrotnie zagrozili przyjezdni, a w odpowiedzi doskonałej okazji sam na sam nie wykorzystał Piątek. Skuteczniejszy od piłkarza Zagłębia Lubin okazał się Mariusz Stępiński. Napastnik Ruchu Chorzów wykorzystał dobre dośrodkowanie Pawła Jaroszyńskiego i strzałem głową pokonał Otso Virtanena. W 38. minucie gry snajper mógł podwyższyć, ale tym razem lepszy okazał się golkiper z Finlandii.

W II połowie na boisku działo się niewiele. Finowie próbowali wyrównać, ale poza strzałem z dystansu Jasse Tuominena praktycznie nie zagrozili bramce Podleśnego. W 81. minucie Polacy mogli strzelić przesądzającego o triumfie gola, ale Mariusz Stępiński zamiast podać uderzył w środek bramki. Wynik już się nie zmienił i zespół Marcina Dorny pokonał Finów 1:0.

Na trybunach od mniej więcej 20 minuty byli kibole Zawiszy. Oprócz wspierania reprezentacji i wulgarnych przyśpiewek pojawił się także transparent „Bruski, Bednarek, Chmara – Gnębiciele Dzieci!”.

W sobotę w drugim meczu podczas tego zgrupowania Polacy zagrają z Białorusią we Włocławku.