Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 15 • L 15
16C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaMłodzież może się zgłaszać do konkursu krasomówczego w języku angielskim
j.angielski
22.02.2017 | 12:35

Młodzież może się zgłaszać do konkursu krasomówczego w języku angielskim

Na zdjęciu: Zwycięzca polskiego finału weźmie udział w finale międzynarodowym, który odbędzie się w dniach 8-12 maja w Londynie.

Fot. archiwum

Bydgoski oddział English Speaking Union przy udziale Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, organizują ogólnopolski konkurs krasomówczy dla młodzieży, której bliska jest idea wyrażania i wymiany poglądów w języku angielskim. Peace is not an absence of war, czyli, Brak wojny to nie to samo, co pokój – jest  myślą przewodnią wybraną przez stowarzyszenie ESU na hasło konkursu w roku 2017.

Uczestnicy przygotowują 5-minutowe przemówienia, związane z podanym wcześniej zakresem tematycznym wybierając spośród niego konkretne zagadnienie. Nieodzownym elementem prezentacji są pytania publiczności, do których mówcy muszą się ustosunkować. Oceniana jest umiejętność argumentacji i udowadniania postawionych tez, wyznaczania priorytetów i organizacja wystąpienia. Poprawność języka, chociaż oceniana w niewielkim stopniu, znacząco wpływa na ogólny efekt wypowiedzi. Nic dziwnego, że uczestnicy konkursu rekrutują się przede wszystkim ze szkół, gdzie języka angielskiego nauczają członkowie lub sympatycy ESU, zaangażowani nauczyciele wspierający uczniów chętnych do udziału w tym ambitnym przedsięwzięciu.

Tegoroczne eliminacje regionalne odbędą się w sobotę – 25 lutego na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w siedzibie Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii (ul. Bernardyńska 6/8) w Bydgoszczy godz. 10.00, natomiast ogólnopolski finał w sobotę – 11 marca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli (ul. Jagiellońska 9) w Bydgoszczy. Zwycięzca polskiego finału weźmie udział w finale międzynarodowym, który odbędzie się w dniach 8-12 maja w Londynie. Uniwersytecka edycja konkursu pod tym samym hasłem odbędzie się w ramach Festiwalu Nauki na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

Podobne wpisy

Powiązane treści