Bydgoszcz
27C
Niebo częściowo zachmurzone
42% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 27 • L 27
25C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
26C
Czw
22C
Pt
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMocny akcent końca wakacji. Pogoda nas rozpieści [PROGNOZA]
slonce_pogoda
27.08.2016 | 01:24

Mocny akcent końca wakacji. Pogoda nas rozpieści [PROGNOZA]

Meteorolodzy mają dobre informacje na sobotę i niedzielę.

Na zdjęciu: W ostatni weekend wakacji słońca na pewno nie zabraknie.

Fot. FreeImages

Ostatni weekend tegorocznych wakacji ma sprawić, że już wkrótce za nimi zatęsknimy. A wszystko za sprawą prognozowanej na niego pogody…

Mimo że lato tym razem nas nie rozpieszcza, to końcówka sierpnia ma być udana. Synoptycy przewidują bowiem nie tylko dominację słonecznej pogody, ale również obecność wysokich temperatur, przy jednocześnie śladowych szansach na opady.

Upalnie ma być zarówno w ostatnią wakacyjną sobotę, jak i niedzielę. Według prognoz, w oba dni słupek rtęci w ciągu dnia przekroczy granicę 30 stopni Celsjusza! W sobotę efekt wysokiej temperatury ma potęgować brak wiatru, a w oba dni trudno będzie wypatrzyć na niebie większą liczbę chmur. Stosunkowo ciepłe mają być też noce, gdy temperatura będzie wahała się między 16 a 18 stopniami.

Pozostałe dni sierpnia – od poniedziałku do środu – już tak upalne nie będą. Ochłodzenie da się odczuć w nocy (termometry wskażą nawet jedynie 12 kresek powyżej zera), ale także w dzień (przewidywana temperatura maksymalna – 25 stopni). Na dodatek, w poniedziałek prawdopodobne są przedpołudniowe opady deszczu. W pozostałe dni kończącego się miesiąca nie ma już padać.

Powiązane treści