Bydgoszcz
9C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 9 • L 9
6C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeModerator będzie budował na Szwederowie. Ma być kameralnie i ze stylem [WIZUALIZACJE]
Leszczynskiego 18 widok 2 (25.05.2017)-min
14.10.2017 | 22:44

Moderator będzie budował na Szwederowie. Ma być kameralnie i ze stylem [WIZUALIZACJE]

Na zdjęciu: Na ulicy Leszczyńskiego powstanie nowe osiedle.

Fot. Moderator Inwestycje

Nowe, rodzinne osiedle powstanie na bydgoskim Szwederowie. Moderator Inwestycje będzie realizować budowę przy ul. Leszczyńskiego 18.

W czterokondygnacyjnym budynku nazwanym Leszczyńskiego Park znajdzie się dwadzieścia mieszkań i winda prowadząca do podziemnej hali garażowej z szesnastoma miejscami parkingowymi oraz komórkami lokatorskimi. Do dyspozycji mieszkańców będzie też zewnętrzny parking. Zaletami nowego osiedla mają być „kameralna zabudowa o wysmakowanym charakterze” oraz bliskość parku Dąbrowskiego, obiektów rekreacyjnych, a także infrastruktury społecznej i usługowej.

Bryła  głównego budynku będzie podobna do klasycznych kamienic ze Śródmieścia, a elewacja stonowana. – To odpowiedź na trendy ostatnich kilku sezonów – tłumaczą w Moderatorze. Wykończenia ze stali wewnątrz budynku oraz elementy blachy na fasadzie mają podkreślić szlachetność i prostotę inwestycji. Wykorzystane zostaną szarość i biel, które w połączeniu z przeszkleniami na balkonach nadadzą okolicy powiewu świeżości.

Inwestycja ma inspirować się stylem art deco zarówno w bryle, jak i w częściach wspólnych. Na klatkach schodowych i korytarzach pojawi się szachownica w kolorach czarnym i białym, a drzwi oraz ściany rozświetli biel.  Budowa ma potrwać do drugiej połowy 2018 roku.

Powiązane treści