Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 6 • L 2
10C
Czw
10C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
5C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeModerator stworzy Osiedle BociaNowe. Niebawem prezentacja koncepcji architektonicznej
Osiedle BociaNowe Bydgoszcz
04.04.2018 | 10:48

Moderator stworzy Osiedle BociaNowe. Niebawem prezentacja koncepcji architektonicznej

Moderator Inwestycje rozstrzygnął konkurs na nazwę nowego osiedla.

Na zdjęciu: Inwestor zamierza zaadaptować teren dawnego dworca towarowego niedaleko pętli Rycerska.

Fot. Błażej Bembnista

Nowy kompleks mieszkaniowy Moderator Inwestycje będzie nosił nazwę BociaNowe. W najbliższym czasie deweloper zamierza pokazać koncepcję zagospodarowania osiedla.

Przypomnijmy – w grudniu Moderator złożył wniosek o pozwolenie na prace rozbiórkowe magazynów znajdujących się w budynkach dawnego dworca towarowego. Była to zapowiedź nowej inwestycji dewelopera, która zostanie zrealizowana na terenie między ulicami: Rycerską, Pomorską i Świecką – plany zakładają, że w jej ramach wybudowanych zostanie nawet 1500 mieszkań.


CZYTAJ WIĘCEJ: Wielka inwestycja przy pętli Rycerska. Powstanie nawet 1500 mieszkań


W lutym spółka ogłosiła konkurs na nazwę nowego osiedla. Bydgoszczanie zgłosili blisko 2400 pomysłów. Z powodu niezgodności z regulaminem konkursu organizator wykluczył 42 zgłoszenia zawierające 380 propozycji – ostateczny wybór został dokonany z 2020 nazw. Wśród nich dominowały trzy wątki: związane z ulicą Rycerską, wątek kolejarski i ornitologiczny – czyli wszelkie propozycje związane z bocianami. Ostatecznie deweloper wybrał nazwę BociaNowe, którą jako pierwsza zgłosiła Martyna Janicka.

Uznaliśmy, że łączy to, co stare i to, co nowe oraz oddaje ducha rewitalizacji. Jest przy tym swojskie i bydgoskie – podkreśla Małgorzata Dysarz, kierownik marketingu Moderator Inwestycje.

Spółka planuje teraz kolejny etap konsultacji społecznych – w połowie kwietnia odbędzie się prezentacja koncepcji projektów architektonicznych. Moderator zamierza przeprowadzić ją na miejscu przyszłej inwestycji.


Powiązane treści