Bydgoszcz
16C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 16 • L 16
16C
Czw
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleMorderstwo w Bydgoszczy. Znaleziono ciało 38-latki
policja
27.04.2017 | 10:32

Morderstwo w Bydgoszczy. Znaleziono ciało 38-latki

Na zdjęciu: Zwłoki kobiety leżały na łóżku.

Fot. wolny dostep

W nocy z wtorku na środę w mieszkaniu na bydgoskim Śródmieściu znaleziono zwłoki kobiety. O zabójstwo podejrzewany jest 42-latek, który już został zatrzymany przez policjantów. Grozi mu kara dożywocia.

Do tragicznego zdarzenia doszło w lokalu przy ulicy Racławickiej w Bydgoszczy. O niepokojącej sytuacji w tym mieszkaniu został poinformowany dyżurny policji. Informacja dotarła do funkcjonariuszy we wtorek około godziny 23:00.

 Z relacji zgłaszającego wynikało, że od dłuższego czasu nie może się skontaktować z domownikiem mieszkania. Na miejsce został skierowany patrol. Tam mundurowi zastali zgłaszającego. Mimo okoliczności świadczących o tym, że ktoś jest w środku, to nikt nie otworzył drzwi. Policjanci podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania przy pomocy strażaków – relacjonuje podkom. Przemysław Słomski z biura prasowego KWP w Bydgoszczy.

Po wejściu do środka funkcjonariusze zobaczyli leżące na łóżku zwłoki 38-letniej kobiety z licznymi obrażeniami ciała. Na miejsce przyjechał prokurator. Pod jego nadzorem przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady i przesłuchano świadków.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej policji wspólnie z prokuratorem wytypowali podejrzanego 42-latka. We wtorek po południu udało się go zatrzymać w jednym z mieszkań przy ulicy Planu 6-letniego. – Jeszcze tego samego dnia mężczyzna został doprowadzony do prokuratora, który na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawił mu zarzut zabójstwa. Teraz za popełnione przestępstwo może mu grozić nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności – informuje podkom. Słomski.

Powiązane treści