Bydgoszcz
11C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 11 • L 11
14C
Nd
10C
Pon
11C
Wt
14C
Sr
15C
Czw
ZDMiKP: Kolizja w pobliżu przystanku Gdańska/Stadion Zawisza. Możliwe są opóźnienia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMosty na Mińskiej w remoncie [ZDJĘCIA]
09.09.2018 | 09:39

Mosty na Mińskiej w remoncie [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: Stanisław Gazda

Na ulicy Mińskiej trwa remont przeprawy kolejowej i drogowej nad Kanałem Bydgoskim.

Naprawę główną mostu kolejowego na zlecenie PKP Polskie Linie Kolejowe wykonuje Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe z Gdańska. Koszt prac to ponad dwa miliony złotych. W ich ramach wykonawca oczyszcza konstrukcję i nanosi na nią zabezpieczenie antykorozyjne, uzupełnia balustrady, remontuje ściany przyczółków i skrzydeł, a także wymienia podkłady i szyny. Teren wokół mostu zostanie oczyszczony z drzew i krzewów, a skarpy i brzegi kanału zostaną wzmocnione. Podczas remontu ruch kolejowy odbywa się jednym torem.

Most drogowy jest od czerwca całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego. Remont zakłada wykonanie płyty pomostu, odwodnienie, poręczy a także nawierzchni jezdni i chodnika. Wykonawca oczyszcza też konstrukcję stalową, która zostanie zabezpieczona przed korozją i pokryta farbą. Zakończenie całości modernizacji zostało zaplanowane na koniec bieżącego roku. Pracami zajmuje się firma Want z Tczewa – ich koszt to ponad pięć milionów złotych.

Warto wiedzieć, że obecny most drogowy pełnił niegdyś funkcję mostu kolejowego, lecz przed elektryfikacją linii w kierunku Piły podjęto decyzję o przesunięciu mostu i utworzeniu nowej przeprawy drogowej.

Powiązane treści