Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIMróz w nocy nie odpuści. Już dwie ofiary niskich temperatur
Zima 2016
04.01.2016 | 18:54

Mróz w nocy nie odpuści. Już dwie ofiary niskich temperatur

Na zdjęciu: Niskie temperatury dotarły do całego regionu kujawsko-pomorskiego.

Fot. FreeImages

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega – nadchodząca noc ponownie będzie bardzo zimna. Termometry wskażą dwucyfrową wartość poniżej zera.

Jak wynika z raportu zaprezentowanego przez synoptyków, w nocy z poniedziałku na wtorek słupki rtęci wskażą od -14 do nawet -16 stopni Celsjusza. Niskim temperaturom będzie towarzyszył wiatr wiejący ze średnią prędkością 15-25 kilometrów na godzinę.

W ciągu ostatnich kilku dni z powodu mrozów w Kujawsko-Pomorskiem zmarły już dwie osoby. W ubiegły piątek, 1 stycznia w miejscowości Jeziorno w powiecie aleksandrowskim spod lodu na jeziorze wydobyto ciało zaginionego, 56-letniego mężczyzny. Z kolei minionej nocy z powodu wychłodzenia organizmu zmarł 39-letni bezdomny koczujący w jednym z budynków na terenie Torunia.

Wojewódzkie służby przypominają, że do dyspozycji potrzebujących są zarówno noclegownie, jak i jadłodajnie. Ich pełny wykaz można znaleźć [TUTAJ].

Jak już informowaliśmy wcześniej, mroźna aura utrzyma się co najmniej do środy. Ocieplenie ma nastąpić w drugiej połowie tygodnia.

 

Powiązane treści