Bydgoszcz
1C
Mgła
95% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 1 • L 1
-2C
Sr
-4C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
4C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportMundialowa strefa kibica powstanie na terenie Zawiszy. Co się w niej znajdzie?
strefa kibica bydgoszcz
05.06.2018 | 15:49

Mundialowa strefa kibica powstanie na terenie Zawiszy. Co się w niej znajdzie?

Boisko ze sztuczną nawierzchnią, miejsce z zabawy dla najmłodszych i kioski gastronomiczne - takie atrakcje czekają na bydgoskich kibiców.

Na zdjęciu: Wiceprezes CWZS Dariusz Bednarek i dyrektor biura promocji miasta Łukasz Krupa przedstawili dziś szczegóły funkcjonowania strefy na obiektach Zawiszy.

Fot. BB

Urząd miasta wraz z CWZS Zawisza przedstawił szczegóły funkcjowania bydgoskiej strefy kibica, która powstanie na okres rozgrywania piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. Na telebimie, który stanie przy stadionie Zawiszy będzie można zobaczyć wszystkie mecze turnieju.

Ratusz rozważał różne lokalizację miejsca, w którym bydgoscy kibice mieliby oglądać mecze piłkarskich reprezentacji z całego świata. Strefa miała powstać na terenie przy hali Łuczniczka, ale ostatecznie telebim stanie przed głównym wejściem na stadion Zawiszy, tuż pod trybuną B widoczną od ulicy Gdańskiej. Utworzeniem i realizacją strefy zajmie się CWZS Zawisza, który wygrał przetarg na realizację i obsługę strefy.

– Mieliśmy mało czasu na przygotowanie oferty. Cieszę się, że wygraliśmy ten przetarg, ponieważ Zawisza powinien organizować takie przedsięwzięcia. Jest to dla nas duże wyzwanie, ale mamy już doświadczenie z organizowania strefy podczas Mistrzostw Europy – stwierdził wiceprezes CWZS Dariusz Bednarek.

Strefa kibica na Zawiszy pomieści maksymalnie dwa tysiące osób. Zdaniem wielu – to za mało, szczególnie w przypadku meczów fazy grupowej z udziałem Polaków. Organizatorzy przewidują jednak, że większość spotkań będzie cieszyła się niższym zainteresowaniem i przez to rozmiary strefy są optymalne.

Telebim o wymiarach 28 metrów kwadratowych zostanie ustawiony po południowo-wschodniej stronie strefy. Plac przed głównym wejściem zostanie wyłożony sztuczną trawą, na których przewidziane jest zorganizowanie zabaw dla najmłodszych. Przy schodach prowadzących na trybunę B zlokalizowane będą strefy gastronomiczne. Głównym miejscem, na którym będą mogli zasiąść kibice, będą rozkładane trybuny, zlokalizowane na podestach pod wejściem do pomieszczeń administracyjnych stadionu. Część z siedzisk już została rozłożona. O pozostałych atrakcjach, jakie czekają bydgoszczan w strefie odpowiedział Paweł Kowalski, kierownik marketingu i organizacji imprez CWZS.

Strefę wykładamy sztuczną nawierzchnią, na której zbudujemy boiska piłkarskie. To ukłon w stronę dzieci, które będą chciały przyjść i pograć w piłkę. Tutaj zawsze będzie dla nich miejsce. Dodatkowe elementy to oczywiście kioski gastronomiczne, przygotowane do przyjęcia wszystkich osób, które się tutaj pojawią. Będą też gry, zabawy i animację dla dzieci. Planujemy też strefę gamingową z konsolami. Kto lubi zmierzyć się w tradycyjnych piłkarzykach, także będzie miał taką możliwość – powiedział Kowalski.

Dyrektor biura do spraw promocji miasta Łukasz Krupa podkreślił, że miasto od wielu miesięcy zapowiadało realizację strefy kibica na MŚ. Ponadto odniósł się też do spekulacji, które głosiły, że przedsięwzięcie nie dojdzie do skutku.

– W ostatnich tygodniach pojawiały się informacje, że terminy są zagrożone, że nie ma odpowiednich zgłoszeń, że za późno zaczęliśmy przetarg. To wynikało z różnych rzeczy, głównie ze względu na to, że Telewizja Polska późno opublikowała warunki transmisji. Wszystko jest pod kontrolą. Ten obiekt przez miesiąc będzie tętnił życiem. Nie będzie to strefa jedynie z transmisją i przysłowiowym piwem z kiełbaską – będzie to strefa rodzinna, gdzie kibice będą mogli spędzić czas w gronie przyjaciół – zapewnia Krupa.

Strefa kibica zostanie otwarta w pierwszy dzień mistrzostw świata – 14 czerwca – i będzie funkcjonować w dni meczowe aż do finału turnieju, który odbędzie się 15 lipca. Wstęp na nią jest bezpłatny. Strefa będzie czynna już dwie godziny przed meczami i godzinę po zakończeniu spotkań.

Powiązane treści